Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Safranbolu’da Simide Zam

Gündem Yayın: 01.07.2022 15:34 |Güncelleme:04.07.2022 07:44
Safranbolu’da Simide Zam

Safranbolu’da  3 TL’ye satılan  ekmeğin ardından simit’in fiyatına da zam yapıldı. 2.5 TL’den satılan simit’in fiyatı 50 kuruş artırılarak 3 TL’ye çıktı. Bu zammın ardından Ekmek ile Simit’in fiyatı eşitlendi.

200 Gram ekmeğin 3 TL’den satıldığı Safranbolu ilçesinde 85 gram simit’e 50 kuruş zam yapılarak 3 TL oldu. Simit fiuyatlarında bu artışa en çok fırıncılar tepki göstererek, “Bizler 200 gram ekmeği 3 TL’den satıyoruz, Simit ise 85 gram geliyor ama bizle aynı fiyata satılıyor. Böyle bir şey olabilir mi? Bu haksızlığın giderilmesini istiyoruz” dediler.

Simit zammına bir tepki de vatandaşlar geldi. her gün bir şeye zam geldiğini ifade eden vatandaşlar “Artık bu zamlara birilerinin dur demesi gerekiyor, bir simidimiz vardı ona da zam yaptılar, zamlar altında her geçen gün daha fazla eziliyoruz,” dediler. (Nurettin Acar)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’ün Sorunları Kimin Umurunda..!

Manşet Yayın: 24.06.2024 15:04
Karabük’ün Sorunları Kimin Umurunda..!

AK Parti Karabük Milletvekilleri düğün dernek  dolaşarak çok çalışmanın verdiği yorgunluğu atarken,  CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay ise Karabük ve ilçelerinin sorunlarını  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıyor.

Karabük’ün sorunları, AK Parti ve CHP milletvekili arasında büyük bir fark yaratıyor. AK Parti Karabük Milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç, düğün dernek dolaşarak, yoğun çalışmanın verdiği yorgunluğu atmakla meşgulken, CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, Karabük ve ilçelerinin sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıyarak aktif bir rol üstleniyor.

CHP Milletvekili Cevdet Akay, TBMM’de yaptığı konuşmalar ve verdiği önergelerle Karabük’ün çeşitli sorunlarına dikkat çekiyor. Altyapı eksikliklerinden, eğitim ve sağlık hizmetlerindeki yetersizliklere, sanayi ve tarım alanındaki problemlere kadar birçok konuyu gündeme getiren CHP Milletvekili Akay yaptığı açıklamada, Karabük halkının sesi olmayı ve sorunlarına çözüm bulmayı amaçladığını ifade ederken, sorunları meclis gündemine taşımaya devam edeceğini söyledi.

Öte yandan AK Parti Karabük Milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç’ın  Karabük’ün ihtiyaçlarını ve sorunlarını göz ardı ettiği dile getirilirken, daha çok sosyal etkinliklerde boy göstermeleri ve bunu da sosyal medya hesaplarından paylaşmaları eleştirilere neden oluyor. Vatandaşlar, “Milletvekillerinin düğün, nişan gibi organizasyonlara katılımı, seçmenleriyle birebir temas kurmaları açısından önemli ama   Karabük ve çevresindeki problemlerle ilgilenmeleri gerektiği de unutulmamalıdır” diyerek AK Parti Milletvekillerini sorunların çözümü noktasında göreve davet ettiler.

2023 Yılında yapılan Genel Seçimler ile 2024 yılında yapılan Yerel Seçimlerde iktidara Karabük halkının çoğunluğunun desteği bilinirken, vatandaşlar da bunun karşılığı olarak

Milletvekillerinden  aktif bir şekilde sorunları dile getirmesini ve çözüm odaklı çalışmasını bekliyor.  Muhalefet Milletvekili olmasına rağmen Cevdet Akay’ın Karabük’ün sorunlarını mecliste dile getirmesi önemli bir adım olarak görülse de  kalıcı ve etkili çözümler için tüm milletvekillerinin ortak bir çalışma yürütmesi gerektiğine dikkat çekiliyor.