Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Safranbolu’da bine yakın kişiye kurs eğitimi

Safranbolu Yayın: 08.08.2023 11:13
Yazar:
Safranbolu’da bine yakın kişiye kurs eğitimi

Safranbolu Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Leyla Dizdar Kültür Merkezi mesleki teknik eğitim kursları ile Erdoğan Caymaz Yeni Nesil Spor Salonu’nda açılan spor kurslarından bine yakın kişi yararlanma imkanı buldu.kurs

Belediyeden yapılan açıklamada, Safranbolu Belediyesinin sosyal belediyecilik anlayışını kentin her noktasına yaymak için tüm gücüyle mücadele etmeye devam ettiği belirtildi. Bu anlayışla vatandaşların iş hayatında farklı alanlarda donanıma sahip olması için Safranbolu Halk Eğitim Merkezi ile yapılan işbirliği çerçevesinde Leyla Dizdar Kültür Merkezinde açılan mesleki teknik eğitim kurslarında son 1 yılda 250’den fazla vatandaşa hizmet sağlandığı ifade edilen açıklamada, “Merkezde açılan bilgisayar işletmenliği, autocad, hızlı klavye kullanımı, İngilizce A1, işaret dili, çocuk gelişimi, girişimcilik bölümlerinden oluşan mesleki ve teknik edindirme kursları ile 250’den fazla kursiyere eğitim verildi. Vatandaşlar ayrıca, Safranbolu Belediyesi Erdoğan Caymaz Yeni Nesil Spor Salonunda 7-14 yaş için voleybol, 7-17 yaş için basketbol, 5-7 yaş için jimnastik, pilates, sağlıklı yaşam için harekete geç ve geleneksel Türk çocuk oyunları kurslarında 800’den fazla kişi eğitim aldı. Teknoloji, iş hayatı, sağlık, spor, sosyal aktivite, girişimcilik ve daha birçok bölüm ile Safranbolu Belediyesi mesleki teknik eğitim ile spor kurslarında, son 1 yılda binden fazla kişi faydalandı” denildi.(Haber Merkezi)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

CANiK, milli uçaksavar ailesinin üç jenerasyonunu aynı anda Almanya’da sergileyecek

Ekonomi Yayın: 25.02.2024 04:36
İhlas Haber Ajansı
CANiK, milli uçaksavar ailesinin üç jenerasyonunu aynı anda Almanya’da sergileyecek

Dünyanın önde gelen hafif ve orta kalibre silah üreticisi CANiK, Almanya’da toplam 7 gün sürecek iki fuara katılmak için yola çıkıyor. ENFORCE TAC Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı’nda CANiK, M2QCB, M2F ve M3’ü Avrupa’da ilk kez bir arada sergileyecek. Hollywood’a özel olarak üretilen, lansmanı ABD’de yapılan CANiK TTI Combat da IWA OutdoorClassics kapsamında Avrupalılarla buluşacak.

CANiK, 2024 yılı ihracat rotasına ABD ve Suudi Arabistan’ın ardından Almanya’daki iki fuarla devam ediyor. Almanya’nın Nürnberg kentinde 26-28 Şubat tarihlerinde düzenlenecek olan ve yoğun ilgi nedeniyle bu sene üç güne çıkarılan ENFORCE TAC Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı’nda CANiK, dünya çapında ses getiren ürünlerini Avrupa pazarında sergileyecek. Kolluk kuvvetleri ve silahlı kuvvetlere yönelik gerçekleşen fuarda, CANiK milli uçaksavar CANiK M2 QCB’nin yanı sıra daha ileri özelliklerle donatılan CANiK M2F ve CANiK M3’ün yer aldığı ağır makineli tüfek ailesini sergileyecek. Ayrıca orta kalibre top sistemleri alanında yeni ürünleri de fuarda ziyaretçilere tanıtılacak.

CANiK hemen ardından yine Almanya’da 29 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında Avrupa’nın en büyük atıcılık, avcılık ve outdoor fuarı olan IWA OutdoorClassics 2024’te yerini alacak. Burada da geçtiğimiz ay büyük ses getiren bir lansman ile tanıttığı ve başta Hollywood yapımları olmak üzere tüm sektörün dikkatini üzerine çeken yeni özel tasarım tabancası CANiK TTI Combat ile ödüllü tabancalar, optikler, aksesuar ve askeri tekstil ürünleri sergilenecek. CANiK, bu iki fuarla birlikte Almanya’da toplam 7 gün sürecek bir tanıtım turu gerçekleştirecek.

Almanya’da ihracat turuna çıkacak

Konu hakkında açıklamalarda bulunan CANiK Yönetim Kurulu Üyesi Didem Aral, “CANiK olarak dünyada savunma sanayii alanında gücünü kanıtlayan Türkiye’nin ihracattaki başarılarına yenilerini eklemek üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kolluk Kuvvetlerine yönelik Avrupa’nın en prestijli fuarlarından olan ENFORCE TAC ve Avrupa’nın en büyük avcılık ve atıcılık fuarı IWA kapsamında 50’nin üzerinde ürünümüzü Avrupalı paydaşlarımız için sergileyeceğiz. CANiK olarak sadece B2G değil aynı zamanda da B2B ve B2C’de de geleceğin teknolojilerini üreten bir şirket olarak sektöre yön veren olmayı sürdürürken 2024 ihracat hedeflerimiz içinde emin adımlar ile ilerliyoruz. 2024 yılında CANiK Europe şirketimizin Fransa merkezli olarak kurulması ile Avrupa pazarında yeni iş ortakları yapacağız ve ABD pazarında olduğu gibi bu pazarda da tüm satışlarımızı bundan sonra kendi organizasyonumuz üzerinden yapacağız” dedi.