Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Safranbolu’da belediye kütüphanesi zenginleşiyor

İlçe Haberleri Yayın: 18.08.2023 08:12
Kaynak: İHA
Safranbolu’da belediye kütüphanesi zenginleşiyor

Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi Kütüphanesi araştırmacıların, tarihçilerin, müelliflerin, koleksiyonerlerin katkısı ile içerik bakımından genişliyor.

Safranbolu’nun birinci kitap fuarı olma özelliği taşıyan kütüphane, eski Safranbolu Belediye Lideri Kızıltan Ulukavak ve araştırmacı muharrir Aytekin Aytekin’in bağışladığı geçmişten günümüze birikimleri, arşiv dokümanları ve kitapları, isimlerine oluşturulan özel araştırma odalarında sergileniyor. Belediyeden yapılan açıklamada, kütüphanenin açıldığı günden bugüne kadar bilhassa gençlerin, öğrencilerin, kitap tutkunlarının, araştırmacıların vazgeçilmez alanlarından biri haline geldiği belirtildi. Açıklamada, “Kış aylarına girildiğinde, Safranbolu Belediyesi tarafından yapılan çorba ikramları ise imtihan hazırlığındaki gençler tarafından beğeni topluyor. Koleksiyonerlerin, araştırmacıların ve vatandaşların dayanak vermesi ile birlikte, Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi kütüphanesinin, içerik bakımından Türkiye’nin sayılı kütüphanelerinden biri olması hedefleniyor” denildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Elbistan’da 4,0 büyüklüğünde deprem

Türkiye Yayın: 28.09.2023 10:18
Elbistan’da 4,0 büyüklüğünde deprem

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) verdiği bilgiye göre, Kahramanmaraş Elbistan ilçesinde 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Saat 09.18’de meydana gelen depremin derinliği 14 kilometre olarak ölçüldü.