Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Safranbolu’da Bahar Temizliği Sürüyor

Safranbolu Yayın: 02.05.2016 14:45
Safranbolu’da Bahar Temizliği Sürüyor

Safranbolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen bahar temizliği kapsamında mahalle, Cadde ve ara sokaklarda yıkama çalışmaları devam ederken, Safranbolu Sanayi bölgesi, Mezarlık ve çevresi ile çevre yollarda temizlik çalışmaları devam ediyor.

Safranbolu’nun Kültür ve Korumanın Başkenti olduğunu vurgulayan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, “Gerek tarihi dokumuz gerek tüm dünyada adımızın bilinmesi, gerekse ilçemizi ziyaret eden misafirlerimiz açısından adımıza layık bir şehir olmak zorundayız. Bu nedenle belediye olarak asfalt, park bahçe çalışmaları, sosyal faaliyetler, alt yapı, yol genişletme, kaldırım gibi çalışmaların yanında ilçemizin temizliği ile de ön plana çıkması adına ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor” dedi.

Safranbolu’nun bilindiği üzere tüm dünyanın yakından takip ettiği önemli turizm kentlerinden birisi olduğunun altını çizen Başkan Aksoy;  bu nedenle gerek belediye olarak bizlerin gerekse vatandaşların temizlik gibi önemli konularda dikkatli olması gerektiğini, Safranbolulu hemşerilerinin duyarlılığından şüphe etmediğini, belediye olarak ta mahalle ve caddelerin rutin temizliğinin yanında belirli periyotlar halinde yıkama çalışmaları yaptıklarını  söyledi.

 

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Gündem Yayın: 13.07.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Samsun’da bir kişiyi boş arazide zorla alıkoyup darp ve tehdit ettiği iddia edilen şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi Kadife Sokak’ta bulunan boş arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ö.’yü götürdüğü boş arazide darp edip zorla alıkoyup tehdit ettiği iddia edilen M.A. (24), şikayet üzerine İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin takibi sonucu yakalandı. Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen M.A., “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaz kasten yaralama ve tehdit” suçlarından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Paylaş: