Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Safranbolu Kıtırının Şehir Dışına İlk Satışı Yapıldı

Safranbolu Yayın: 25.11.2021 11:08
Safranbolu Kıtırının Şehir Dışına İlk Satışı Yapıldı

Safranbolu Belediyesi İktisadi İşletme Müdürlüğü’ne bağlı tesiste üretilen ve coğrafi işaret tescil belgeli ürün olan Safranbolu kıtırının ilk siparişi alındı. İlçeyi ziyaret eden yerli ve yabancı misafirler tarafından da büyük beğeni toplayan kıtırın ilk siparişini, Nilüfer Belediyesi verdi. Talep edilen miktarda kıtır, Nilüfer Belediyesine teslim edilmek üzere bugün gönderildi.

Müdürlükten yapılan açıklamada, “Tescili onaylanan, büyük bir titizlikle hazırlanan, uzun süre saklanabilen ve lezzetli bir ürün olan Safranbolu kıtırı, Bursa’nın Nilüfer Belediyesi tarafından sipariş edildi. Belediye Başkanımız Sayın Elif Köse’nin destek ve yönlendirmesi ile Safranbolu kıtırını çok daha geniş kitlelere tanıtarak, hem belediyemize gelir hem de tanıtımımıza büyük katkı sağlamayı hedefliyoruz.” denildi.

Safranbolu Belediyesi daha önce de kendi çiçeğini kendi serasında üreterek ve atölyesinde imâl ettiği ahşap ürünlerle önemli oranda tasarruf sağlamıştı.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Gündem Yayın: 13.07.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Samsun’da bir kişiyi boş arazide zorla alıkoyup darp ve tehdit ettiği iddia edilen şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi Kadife Sokak’ta bulunan boş arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ö.’yü götürdüğü boş arazide darp edip zorla alıkoyup tehdit ettiği iddia edilen M.A. (24), şikayet üzerine İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin takibi sonucu yakalandı. Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen M.A., “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaz kasten yaralama ve tehdit” suçlarından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Paylaş: