Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Safranbolu Kaymakamından Okul Müdürleriyle Değerlendirme Toplantısı

Safranbolu Yayın: 24.03.2017 15:19
Safranbolu Kaymakamından Okul Müdürleriyle Değerlendirme Toplantısı

 

Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, okul müdürleri ile değerlendirme toplantısı yaptı. Kaymakam Murat Bulacak’ın Başkanlığında Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen toplantıya, İlçe Milli Eğitim yetkilileri ve okul müdürleri katıldı.

Kaymakam Murat Bulacak, İlçedeki eğitim ve öğretim ile ilgili beklentilerini dile getirerek, “Okullarımızda öğretimin yanı sıra çocuklarımıza vereceğimiz eğitimde son derece önemlidir. Eğitimde temel felsefemiz iyi insan yetiştirip, çocuklarımızı her türlü olumsuzluklara karşı, özellikle uyuşturucu ve kötü alışkanlıklardan öğrencilerimizi korumak için eğitim çalışanlarına büyük görev düşmektedir. Bu bağlamda okul aile işbirliği kanallarının sürekli açık tutulması gerekmektedir”  dedi.

İnternet kullanımı konusunda da okul müdürlerini uyaran Kaymakam Bulacak,  “İnternet üzerinden verilen ödev ve projeler yerine, öğrencilerin öğretmenler rehberliğinde sınıf ortamında ve yaparak yaşayarak bu tür faaliyetlere yer verilmesi öğrenciler açısından daha uygundur. İnternet cep telefonu vb. sosyal medya araçlarının öğretmen ve veli kontrolünde kullanılması, öğrencilerin ders dışı faaliyetlerinde okuma alışkanlıklarına daha fazla yer verilmesi üzerinde durulmalıdır. Çocuklarımızın nitelik bakımından daha iyi noktalara taşınması için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Burada görev hepimize düşmektedir. Ancak Okul Müdürü ve öğretmen olarak asıl görev sizlere düşmektedir. Tabi ki ailede okul ile iletişimini koparmamalıdır. Öğrencilerin motivasyonlarının arttırılması, daha kaliteli bir eğitim alması, sosyal ve kültürel yaşantıların zenginleştirilmesi, sağlıklı ve zinde yaşamlarının olması, çağın gelişimlerini takip edebilmeleri ve özellikle dezavantajlı çocukların ihtiyaçlarının karşılanması konusunda okul müdürleri ve öğretmenlerin daha duyarlı olması gerekmektedir” dedi.

Kaymakam Bulacak, Okul servis güvenliği konusunda da, okul yöneticilerinin gerekli hassasiyeti göstermesini ve servis araçlarının sürekli kontrol altında tutulması gerektiğini de ifade etti.

Toplantıda okul müdürlerinin sorun ve taleplerini dinleyen Kaymakam Bulacak; okul müdürleri tarafından dile getirilen sorunların çözümü noktasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile eşgüdüm içinde çalışıp okullara destek olunacağını belirterek, “Yaklaşık 1000 kişilik bir eğitim kadromuzla daha fazla çalışıp daha fazla proje üreteceğiz. Kendisine ve topluma faydalı yeni nesiller yetiştirmek üzere gereken ne varsa birlikte yapacağız” dedi.

Kaymakam Bulacak; TEOG ve YGS sınavlarına da değinerek, 2016/2017 Öğretim yılı 1. TEOG sınavlarında Safranbolu İlçesinin son yıllarda olduğu gibi yine İlin lokomotifi olduğunu belirterek,  elde edilen bu başarıdan dolayı öğretmen, öğrenci ve velileri tebrik etti.

  1. TEOG ve YGS sınavlarına girecek öğrencilere de başarılar dileyen Bulacak; Çözümcü bir felsefe ile olaylara yaklaşımın önemini vurguladı.

Kaymakam Bulacak, “Bizler için en önemli değer, öğrenci ve öğretmenlerdir. Okullarınızda, yönetici olarak en önemli göreviniz, huzuru sağlamak olmalıdır. Derslere verilen önemle birlikte asıl amacımız, vatan, millet sevdalısı insanlar yetiştirmeye çalışmaktır. İletişimimizi hiçbir zaman koparmayalım. Bunu gerçekleştirmek için kapımız sizlere her zaman açıktır” dedi.

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Gündem Yayın: 13.07.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Samsun’da bir kişiyi boş arazide zorla alıkoyup darp ve tehdit ettiği iddia edilen şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi Kadife Sokak’ta bulunan boş arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ö.’yü götürdüğü boş arazide darp edip zorla alıkoyup tehdit ettiği iddia edilen M.A. (24), şikayet üzerine İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin takibi sonucu yakalandı. Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen M.A., “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaz kasten yaralama ve tehdit” suçlarından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Paylaş: