Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Safranbolu Kaymakamı Köy ziyaretlerine devam ediyor

Safranbolu Yayın: 03.06.2014 14:38

Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, köy ziyaretlerine devam ediyor.  Safranbolu İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, İlçe Tarım Müdürü Çetin Ayvalık, Birlik Personeli, Birlik Encümen üyeleri,  İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Cengiz, Tokatlı Köyü Muhtarı Şevki Alper ve İncekaya Köyü Muhtarı Ragıp Tunç’un da eşlik ettiği köy ziyaretlerinin ilk durağı Aşağıçiftlik Köyü oldu. Köy Muhtarı Hüseyin Kartal’dan köyün  ihtiyaçları ve sorunları  hakkında bilgiler alan Kaymakam Murat Bulacak,  İnşaatı devam eden köy konağında incelemelerde bulundu.  Kaymakam Bulacak ve beraberindekiler daha sonra Yazıköy’e giderek burada yapım çalışmaları devam eden TOKİ konutlarını gezdi buradan da Yazıköy Muhtarlığı Tesisi gezilerek Muhtar Ahmet Büyüközdemir’den sorunlarla ilgili bilgiler alındı. Yazıköy’ün ardından Düzce Köyü ne giden Kaymakam Murat Bulacak, burada Muhtar Burhan Sağlam’dan ihtiyaç ve sorunlarla ilgili bilgi aldı. Daha sonra Kozcağız mahallesine geçilerek “Yaban Hayatı Koruma Sahası” incelendi. Daha sonra Karapınar ve Yukarıçiftlik Köylerine  giden kaymakam Murat Bulacak, muhtarlar Necmettin Tekinyıldız  ile Cemal Ünal’dan bilgi alarak köylülerle de bir süre sohbet etti.

Ziyaretlerin ardından kısa bir değerlendirme yapan Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak,  köy gezilerinin çok yararlı olduğunu, ihtiyaç ve sorunların yerinde görüldüğünü, muhtarlarla birlikte köylü vatandaşların da fikirlerini söylemesinin kendisini ayrıca mutlu ettiğini, köylere yapılan yatırımların kullanılmasının ve faal durumda olmalarının kendilerini ayrıca gururlandırdığını, iki haftada yaklaşık 15 köyün  gezildiğini söyledi.  Kaymakam Murat Bulacak, “önümüzdeki günlerde diğer köylerimize de gezilerimiz devam edecek ” dedi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: