Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Safranbolu Belediye Meclis toplantısı yapıldı

Safranbolu Yayın: 03.09.2020 07:32
Safranbolu Belediye Meclis toplantısı yapıldı

Mecliste, Kültürel Miras Alanlarını Doğal Afetlerden Koruma Komisyonu kuruldu

Safranbolu Belediyesi Meclisi Eylül ayı olağan toplantısı, Belediye Başkanı Elif Köse’nin Başkanlığında yapıldı.

Leyla Dizdar Kültür Merkezi’ndeki meclis toplantı salonunda ilk birleşimi yapılan toplantıda Belediye Başkanı Elif Köse’nin ek gündem teklifi olarak sunduğu, gündeme alınarak meclis üyelerinin önerileriyle kapsamı belirlenen“Kültürel Miras Alanlarını Doğal Afetlerden Koruma Komisyonu” kurulması oy birliği ile kabul edildi.

Başkan Köse; kentte özellikle tarihi alanlarda meydana gelen ve herkesi ciddi anlamda üzen yangınların tarihi tescilli yapılara  verdiği zarardan bahsederek, bu gibi durumlarda alınacak tedbir ve çalışmalar için bir komisyon kurmayı önerdi.

Başkan Köse; “Böyle üzücü ve talihsiz durumları yaşamamak, yaşanması halinde ise en az zarar ile atlatabilmek için ne gerekiyorsa kurulmasını önerdiğim komisyon tarafından gerçekleştirilmesini diliyorum. İlgili alanda verilebilecek eğitimler, yapılacak bilgilendirme ve farkındalık toplantıları, projeler üretilmesi ve hayata geçirilmesi gibi çalışmaların yapılmasını çok önemsiyorum. Bunu da şehrimiz adına doğru kararları almada hassasiyet gösteren meclisimizce gerçekleştirmek istiyorum” dedi.

Açıklamanın ardından “Kültürel Miras Alanlarını Doğal Afetlerden Koruma Komisyonu” adı altında kurulması oylamaya sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi. Toplantıda, kararın Safranbolu’yu ve onun kültürel mirasını korumak adına çok önemli bir karar olduğunun altını çizen Başkan Köse, “Meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyor, bu yönde çok önemli çalışmalar yapacağımıza inanıyorum” dedi.

SAFRANBOLU BELEDİYESİ’NİN YENİ MECLİS TOPLANTI VE NİKÂH SALONU KULLANIMA AÇILDI

Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde meclis toplantı salonu ve nikâh salonu olarak düzenlenen yeni yerinde gerçekleşen toplantının ardından konuşan Başkan Elif Köse; nikâhların da bu salonda kıyılacağının altını çizdi ve “Meclis toplantılarımız bugünden itibaren Kültür Merkezi’nde bulunan salonumuzda gerçekleşecek. Mikrofon ve oturma düzeni incelikle planlanan yeni salonumuz genç çiftlerin de ‘evet’ dediği anlara şahitlik edecek” dedi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Enver Özgü Yenice İçin Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

Karabük Yayın: 02.12.2023 13:13
Enver Özgü Yenice İçin Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi Yenice İlçe Başkanı Enver Özgü CHP İl Başkanlığına Yenice Belediye Başkan aday adaylığı için başvurusunu yaptı. Başvuru öncesi bir açıklama yapan CHP Yenice Belediye Başkan aday adayı Enver Özgü;

“4 yıllık ilçe başkanlığı döneminde yola çıktığımız bir hizmet süremizi bu gün itibari ile Yenice Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusuyla noktalıyoruz. Arkadaşlarımla birlikte projelerimiz hazır, çalışacak arkadaşlarımız hazır, her şey hazır. Çünkü bu ülkenin de yaşadığım ilçeninde acilen Cumhuriyet Halk Partisine ihtiyacı var. Neden bunu böyle diyor derseniz, ilçemizde de ülkemizde de olduğu gibi siyasi fikirleri farklı da olsa o zenginliği kullanamayıp insanları ayrıştıran zihniyete karşı sokaklarında hangi fikirden olursa olsun bir kahvenin önünde rahatça oturabileceği, çay içebileceği o iklimi yaratma çabasında olacağız. İlçemde nefes olabilmek için, ilçemde her şeyin daha iyi olabilmesi için acilen Cumhuriyet Halk Partili bir belediyeye ihtiyaç var. Bunu gerçekleştirecek bilgi, birikim, donanım ve kadroyla bu işe talibiz. İnşallah bu konuda da önümüzdeki seçim döneminde de hep birlikte çalışarak, bu seçim dönemini başarıyla tamamlayıp, Cumhuriyet Halk Partili altı oklu bayrağı o belediyenin hurçlarına hep birlikte asacağız. Bu konuda yardımlarınızı her zaman olduğu gibi seçimlerde bekliyoruz, çünkü ilçemizde sadece doğa turizmi değil, bunun yanında da istihdamı tersine çevirip isdihtam katkısı vererek ilçemizden dışarıya olan göçü, ilçemize yönelik çalışmalarımızı önümüzdeki planlarla programlarla sizin huzurunuza çıkacağız, bunları kamuoyuyla paylaşacağız. Önümüzdeki seçim döneminin hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Adaylık süresince de hepinizin desteğini bekliyorum.” dedi. (Yusuf Korkmaz)