Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ın Polis Teşkilatını Kutlama Mesajı

Gündem Yayın: 09.04.2015 10:59
Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ın Polis Teşkilatını Kutlama Mesajı

Türk Polis Teşkilatının 170. Yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat; “Emniyet Teşkilatımız Türkiye Cumhuriyeti’nin en eski ve köklü kurumlarından birisidir. Toplumda kamu düzeninin sağlanabilmesi, halkın güven ve huzur içerisinde yaşamını sürdürebilmesi, Emniyet Teşkilatı’nın varlığını gerekli kılmıştır.Asayiş ve güvenliğin sağlanmasında, temel hak ve hürriyetlerin yasalar çerçevesinde korunmasında, Halk ile Devlet arasındaki güven köprüsünün oluşturulmasında ve toplumda ki huzur ve barış ortamının devam ettirilmesinde polislerimiz kilit bir rolü üstlenmektedirler. Polislerimizin, üstlenmiş oldukları görevlerini büyük bir yurt sevgisi, azim ve fedakârlıkla yerine getirmelerinden, halkın huzur ve güvenliğinin teminatı olmalarından sevinç ve gurur duyuyoruz. Her koşul altında görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmeye devam edeceğine inanıyorum.
Türk Polis Teşkilatı’nın 170. kuruluş yıldönümünü kutlar, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyor, halen görevde olan tüm teşkilat mensuplarımıza sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trabzon Havalimanı bu gece pist bakımı nedeniyle 6 saat uçuşlara kapatılacak

Gündem Yayın: 23.07.2024 20:45
İhlas Haber Ajansı

Türkiye’nin en önemli havalimanları arasında yer alan Trabzon Havalimanı, bu gece saat 02.00-08.00 arasında yapılacak pist bakımı çalışması nedeni ile uçak trafiğine kapatılacak.

2020 yılında asfaltlanarak yenilenen Trabzon Havalimanı pisti 4 yılda 6. kez bakıma alınırken, bu gece yapılacak çalışma nedeniyle tüm seferlerin gece saat 02.00 ile 08.00 saatleri arasında iptal olduğu belirtildi.

23 Nisan 2020 yılında pist yenileme çalışmaları nedeniyle kapatılan ve yaklaşık 2 ay süren çalışmaların ardından tekrar hava ulaşımına açılan havalimanı, 5 ay sonra tekrar bakıma alınmıştı. Havalimanı pistindeki aydınlatma sistemi ve kabloların yenilendiği 2 haftalık çalışmanın ardından tekrar uçuşlara açılan Trabzon Havalimanı, 20 Ağustos 2021 tarihinde pistte meydana gelen çatlak nedeniyle uçuşlara tekrar kapatılmıştı. Bu tarihlerin ardından havalimanı pisti dönem dönem çalışma yapılırken, son olarak geçtiğimiz yıl 7. ve 12. aylarda pist bakıma alınarak havalimanı uçuşlara kapatılmıştı.