Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Rektör Polat’tan Tıp Fakültesi ile ilgili müjde

Gündem Yayın: 22.04.2016 14:41
Rektör Polat’tan Tıp Fakültesi ile ilgili müjde

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, 2010 yılında kurulan ancak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde eğitimlerine devam eden KBÜ Tıp Fakültesi öğrencilerinin bundan böyle eğitimlerine Karabük Üniversitesi’nde devam edecekleri müjdesini verdi.

Rektör Polat ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Tıp Fakültesi Dekanlık Binası’nda yeni gelişmeyle ilgili basın açıklaması yaptı.

Polat, YÖK’e yapılan başvurunun kabul edildiği bilgisini paylaşarak önümüzdeki öğretim yılında öğrencilerin Karabük Üniversitesi’nde eğitim almaya başlayacaklarını belirtti.

Rektör Prof. Dr. Refik Polat yeni düzenlenen Tıp Fakültesi laboratuvarlarını da yerinde inceleyerek, “Karabük Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi kurulalı 6 yıl oldu ancak Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde öğrenim gören 5’inci sınıf öğrencilerimiz var. Şu ana kadar Tıp Fakültesi öğrencilerimizi eğitim almaları için Bülent Ecevit Üniversitesi’ne gönderiyorduk. Bu yıl yaptığımız başvuru sonucunda YÖK’ten gönderilen bir heyet Fakültemizdeki olanakları, laboratuvarlarımızı denetlediler ve başvurumuza olumlu yanıt verdiler. Bu öğretim yılında Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri Karabük’te eğitim almaya başlayacak. YÖK tarafından 60 öğrenci kontenjanı ön görüldü. Bu da Üniversitemiz Tıp Fakültesi’ni ve Karabük’ü güçlendirecek. Kendi öğrencilerimizin başka bir üniversitede eğitim görmesi bizi huzursuz ediyordu. Bu sürece gelinceye kadar emeği geçen Kurucu Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a, eski Dekanımız Prof. Dr. Nihat Ekici’ye çok teşekkür ediyorum. Prof. Dr. Nihat Ekici’nin binalarda ve laboratuvarların hazırlanmasında da çok büyük emekleri oldu. Umarım bundan sonra yeni yönetim ve yeni hocalarımızla çok daha kaliteli ve güzel bir eğitim vereceğiz” dedi.

“GÖREVE GELDİĞİMİZDEN BERİ BUNUN MÜCADELESİNİ VERDİK”

Rektör Polat açıklamalarında ayrıca Tıp Fakültesi’ni denetlemeye gelen ekibin KBÜ Tıp Fakültesi’nin olanaklarını kendi üniversiteleri ile mukayese ettiklerini ve ‘Siz şuan ki durumunuzla bizden 4 yıl daha öndesiniz’ dediklerini aktardı. Polat sözlerine şöyle devam etti: “Onlar belki de 20 yıla dayanan Tıp Fakültesi’ne sahipler. Bu da bizleri mutlu etti, çünkü Tıp Fakültesi’ne öğrenci alınması için göreve geldiğimizden beri ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bütün laboratuvarlarımız ve cihazlarımız tam donanımlı ve hazır. Kütüphanesinde Tıp Fakültesi öğrencilerinin ihtiyacı olantüm kitaplar bulunmakta. Emeğimizin karşılığının da güzel sonuçlanması bizleri mutlu etti. Bundan sonra da aynı yerde durmayacağız, kaliteli hocalarımızı kadromuza istihdam etmek istiyoruz. Tıp Fakültesi ile daha iyi ve güzel günlere gideceğimizi düşünüyorum.”

“GÜZEL BİR BAŞLANGIÇ OLDU”

Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Öztürk de açıklamalarında “Karabük’te başladığım görevimin ikinci ayında benim adıma güzel bir başlangıç oldu. Kurucu Rektörümüz ve eski Dekanımızın verdikleri emek neticesinde hazır bir ortamda yer aldım. Tıp eğitimi zor bir eğitim. Bizim için asıl zorluk bundan sonra başlıyor. İnşallah bu zorlukların altından, vereceğimiz eğitim ve elimizde bulunan akademisyen kadromuzla kalkacağız. Yeterli sayıda hocamız ve altyapısı çok iyi olan laboratuvarlarımız var.” diye konuştu.

Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi; 29 Profesör, 6 Doçent, 48 Yardımcı Doçent ve 14 Araştırma görevlisi olmak üzere toplam 97 akademik ve 6 idari personel ile öğrencilerine hizmet verecek.

 

 

 

 

 

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük Yayın: 15.07.2024 22:35
İhlas Haber Ajansı
Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük’te iddiaya göre şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybeden şahsın tabanca ile ateş açarak kaçtığı olayın yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Kemal Güneş Caddesi üzerinde şans oyunları hizmeti veren büfede Musa D. (38), iddiaya göre sabah saatlerinden itibaren şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybetmişti. Para kaybetmeyi hazmedemeyen şahıs, büfe önünde belinden çıkarttığı tabanca ile ateş açarak kaçmıştı. Büfe işletmecisi Mustafa Orhan ile cadde üzerindeki bir polis ile vatandaşların peşinden koştuğu şahıs, olay yerinin yakınındaki alışveriş merkezinde kıskıvrak yakalanmıştı. Büfe işletmecisi ve eşi ile vatandaşların büyük panik yaşandığı olayda iş yerine 3 kurşun isabet ederken, silahı ile birlikte gözaltına alınan şahıs Karabük Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilerek gözaltına alınmıştı. Oynadığı şans oyunlarında yaklaşık 50 bin TL kaybeden şahsın ateş açtığı o anlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Silahlı saldırının yaşandığı yerin hemen yakınındaki bir kafede oturanların panik anları da güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, silahlı saldırının yaşanmasının ardından kafeterya önünde oturan müşterilerin ayağa kalktığı ve olayı anlamaya çalıştığı, saldırganın kendilerine doğru koştuğunu gören müşterilerin panikle iş yerine kaçışmaya başladığı yer aldı.

Polis ekiplerince gözaltına alınan Musa D.’nin emniyette verdiği ifadede bahis oyunları bağımlısı olduğunu ve sabah saatlerinden itibaren oynadığı oyunlarda 50 bin TL kaybettiğini, bir anlık öfkeyle belindeki tabanca ile ateş açtığını ve yaşananlardan dolayı pişman olduğunu söylediği öğrenildi.