Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Rayyan Baniya: “Trabzonspor’da oynamak bütün oyuncuların hayalidir”

Spor Yayın: 19.08.2023 16:12
Kaynak: İHA
Rayyan Baniya: “Trabzonspor’da oynamak bütün oyuncuların hayalidir”

rayyan baniya trabzonsporda oynamak butun oyuncularin hayalidir 0
Fatih Karagümrük’te forma giyen 24 yaşındaki defans oyuncusu Rayyan Baniya, Trabzonspor’da olmaktan büyük bir gurur duyduğunu belirterek, bu türlü büyük bir kulüpte olmanın her oyuncunun hayali olduğunu söyledi.

Trabzonspor ile transfer görüşmesi yapmak için Trabzon’a gelen 24 yaşındaki Türk asıllı İtalyan oyuncu Baniya, Trabzon’da olmaktan memnunluk duyduğunu belirterek, “Burada olduğum için hem çok gururlu hem de çok memnun hissediyorum. Herkes Trabzonspor’un ne kadar büyük bir grup olduğunun farkında ve şuurunda. Münasebetiyle benim adıma çok büyük bir gurur burada olmak” tabirlerini kullandı.

Transfer süreciyle ilgili olarak ise Baniya, “Tabii ki bütün transfer süreçlerinde yaşanabilecek problemler, transfer süreçlerinde bu türlü şeyler yaşanır lakin sonunda bu transfer gerçekleşmiş oldu. Ben de bu transferde hissesi olan herkese çok teşekkür etmek istiyorum. Çok heyecanlanmıştım, çok memnun olmuştum. Zira Trabzonspor’da oynamak bütün oyuncuların, bütün herkesin hayalidir. Münasebetiyle teklif aldığınızda çok heyecanlanıyor ve çok keyifli oluyorsunuz” formunda konuştu.

Baniya, yarın kadroyla birlikte idmana katılacağını belirterek, “Son günlere kadar antrenmanlarıma devam ediyordum. Kendimi güzel durumda hissediyorum. Yarın idmana katılacağım. Sonrasında neler olduğunu göreceğiz” dedi

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Ordu’da özgür piyasada fındık 100 lirayı aştı

Ekonomi Yayın: 22.09.2023 00:48
Kaynak: İHA
Ordu’da özgür piyasada fındık 100 lirayı aştı

Ordu’da hür piyasada fındık fiyatları 100 lira düzeyine ulaşırken, üreticiler fındıklarını depolayacaklarını söyledi. Türkiye Ziraat Odaları Birliği İdare Heyeti Üyesi Arslan Soydan, “Serbest piyasa süratli bir halde yükselişe geçti ve 100 lira düzeylerinde hatta birtakım noktalarda üzerinde alım yapan alıcıları görüyoruz, bu yükseliş devam edecektir” dedi.

Türkiye’de en fazla fındık üretimimin yapıldığı Ordu’da hür piyasada fiyatlar 100 lira düzeylerine kadar yükseldi. Üreticiler, fiyatların daha da artacağını düşündüklerini, bu yıl rekoltenin açıklananın altında olduğunu belirterek, mahsullerini depolayacaklarını söyledi.

“Yükseliş süratli bir biçimde devam edecektir”

Türkiye Ziraat Odaları Birliği İdare Heyeti Üyesi Arslan Soydan, “TMO fındık alımlarına başladığında özgür piyasa 72 liradan alımlara başlamıştı. Şu anda ise bir aya yakın müddettir fındık pazara iniyor, hür piyasa süratli bir biçimde yükselişe geçti ve 100 lira düzeylerinde hatta kimi noktalarda üzerinde alım yapan alıcıları görüyoruz. Tabi bu yükseliş devam edecektir. Biz üreticilerimize bilhassa hasat bittikten sonra ‘ihtiyacınız kadar fındığı pazara indirin’ formunda açıklamalarda bulunduk. Üreticilerimiz de bunları dikkate aldı ve bu üreticilerin ellerinde fındıkları duruyor, muhtaçlığı olan üreticiler ise pazara fındıklarını indirdi. Şu anda 100 lira düzeylerinde olan fındık fiyatları süratli bir halde yükselecek” diye konuştu.

“Ciddi bir talep var, fındık yok satıyor”

Bu yıl rekoltenin düştüğünü ve Türk fındığının kalitesinin öbür ülkelere nazaran çok yüksek olduğunu aktaran Soydan, “Bahçede görülen fındık ağustos ayında harmana gelmedi. Yani genel bir rekolte düşüşü var. Bu düşüş karşısında nitekim ülkemizde üretilen fındığa da önemli bir talep var. Fındık çok kıymetli bir ihracat eseri. O açıdan fındık yok satıyor. Üreticinin bu günlerdeki fiyatlar, hasattan çabucak sonra bekledikleri fiyatlardı. En azından fındığını elinde bulunduran üreticilerimize yüksek fiyattan sağma fırsatı doğdu” sözlerine yer verdi.

“Verim ve kaliteyi arttırmamız lazım”

Serbest piyasada oluşan fiyatların 2024 yılı dönemini da olumlu istikamette etkileyeceğini aktaran Soydan, “Talebin ağır olduğu Türk fındığının yerini öbür bir ülkenin fındığının dolduramayacağını açıkça görüyoruz. Onun şuan oluşan fiyatların, gelecek dönem daha da âlâ olacağını düşünüyoruz. Bizim de fındığımıza en düzgün formda bakarak, randıman ve kaliteyi arttırmamız lazım” biçiminde konuştu.

Zeynep Şahin isimli fındık üreticisi oluşan 100 TL’lik fiyatın kendisi için yetersiz olduğunu, bu sebeple mahsulünü depoda bekleteceğini söyledi. Şahin, “Şu anda piyasa yeterli üzere lakin ileride daha güzel olacak üzere. Bu sene kayıp var, yaklaşık 1 ton eserimiz olur” biçiminde konuştu.

İsmet Sırtbaşı isimli üretici de kimi manavlarında fındığın 105 liradan da alıcı bulduğunu söyledi. Piyasada fındığın biraz daha yükselmesini beklediğini belirten Sırtbaşı, sonrasında ise depolayacak yeri olmadığı için satacağını tabir etti.