Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Protokolden Aşı Çağrısı

Gündem Yayın: 28.10.2021 12:56

Karabük Valisi Fuat Gürel, Siyasi Parti İl Başkanları ve  Protokol üyeleri vatandaşlara koronavirüsle mücadele için aşı çağrısında bulundu.

Protokol adına açıklama yapan Vali Fuat Gürel, batı Karadeniz bölgesinde aralarında Karabük’ün de bulunduğu bazı İllerde Koronavirüs vakalarının yüksek çıktığını hatırlatarak, vatandaşları aşı olmaya davet etti.

Koronavirüse karşı en önemli silahın aşı olduğuna dikkat çeken Vali Fuat Gürel açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Koronavirüsle mücadelemiz 1.5 senden fazla bir süredir devam ediyor. Bütün dünyada devam eden bir süreç. 1 Temmuz itibariyle de bir kısım rahatlıklarla yeni planlamalarla önümüze bakıyoruz. Fakat geçen hafta itibarıyla Bölgemiz, özellikle Batı Karadeniz’deki bir kısım İllerle beraber Karabük’te de vaka sayıları yüksek çıktı. Tedbirleri bir taraftan takip ederken, asıl üzerinde durduğumuz aşı oranlarını yükseltmek istiyoruz. Birinci aşısını yaptıran ikincisini, ikinci aşısını yaptıran üçüncüsünü, hangi aşamada kalmışsa diğer aşı dozuna geçmesini özellikle arzu ediyoruz. İkinci aşılama oranlarında yüzde 73’lerdeyiz bunun daha da yukarılara çekilmesi gerekir çünkü şu anda koruyucu olan asıl olan aşısını yaptırmak insanlarımızın bunu sağlaması gerekir. Sağlık Müdürlüğümüzün bütün hastaneleri, Aile Sağlık Merkezleri, meydanlarda kurulan stantlarla sürekli  vatandaşlarımızı aşı yaptırmaya davet ediyoruz. Şu ana kadar bir yavaşlama olduğunu hissettik, okullarda özellikle Lise öğrencilerine velilerinin iznini alarak aşı yapmaya devam ediyoruz, arkadaşlarımız onu da takip ediyorlar. Diğer taraftan da vatandaşlarımızın gelip bir an önce aşısını yaptırmasını arzu ediyoruz çünkü gerçekten önemli bir virüsle mücadele ediyoruz, bir tarafta da hayatını kaybeden insanlar var yani böyle bir ortamda bizim bir şekilde aşılama oranlarını, sayılarını yükseltmemiz gerekiyor. Siyasi Parti İl Başkanlarımız hemen yanı başımızda onların da desteklerini istedik onlar da sağ olsun olumlu karşıladılar hep beraber bir açıklama yapmak istiyoruz. Yani Karabük’te yaşayan bütün vatandaşlarımızı hızlı bir şekilde aşılamaya davet ediyoruz. Eğer işletmelerimizde yada herhangi bir bölgede yoğunluk varsa Sağlık ekiplerimizi oraya da yönlendirebiliriz bir işletme3de 30-40 kişilik bir grup varsa oraya da arkadaşlarımızı yönlendirerek yerinde de aşı yapabiliriz. Artık sağlıklı günlerde buluşmak istiyoruz. Önümüzdeki süreçte virüsle mücadelenin başarıya ulaştığını, daha güzel günlerin bizi beklediğini ümit etmek istiyoruz. Hayatını kaybedeb insanlarımız var, bunların da bir an önce bitmesini istiyoruz ve şu anda en önemli silahımız aşı. Bu konuda da  arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum yanımıda yer aldılar olumlu bir manada destek veriyorlar.”

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Alaplı’da bir gecede iki dükkan soyuldu

Zonguldak Yayın: 06.12.2023 00:48
Kaynak: İHA

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde iki ayrı dükkana giren hırsız, yaklaşık 10 bin lirayı çalarak kayıplara karıştı.

Edinilen bilgiye göre, Alaplı ilçesinde gece saatlerinde hırsız, kapıları zorlayarak manav ile bir dükkana girdi. Hırsız, kasalarda bulunan yaklaşık 10 bin lirayı alarak kayıplara karıştı. Bir gecede iki iş yerinin soyulması esnafı tedirgin ederken, polis olayla ilgili çalışma başlattı.

Paylaş: