Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Perşembe Pazarı Yenilendi

Safranbolu Yayın: 30.03.2017 14:45
Perşembe Pazarı Yenilendi

 

Safranbolu Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen ve daha modern bir görünüme kavuşturulan Perşembe Pazarında yeni hali ile ilk Pazar kuruldu.

Pazar esnafı, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’un da katıldığı Sabah Duası ile tezgâhlarını açarken, böylesi güzel bir pazarı Safranbolu’ya kazandırdığı için Başkan Aksoy ve ekibine teşekkür ettiler.

Zaman zaman alış verişe gelen Safranbolulular ise Aksoy’un önünü keserek “Başkanım size ve çalışma arkadaşlarınıza teşekkür ediyoruz. Burası hakkında bir çok spekülasyon üretildi. Pazarın kalkacağı, ağaçların kesileceği gibi. Ancak siz söz verdiğiniz gibi kısa sürede üzerini de kapatarak hizmete aldınız” şeklinde görüşlerini bildirdiler.

Duanın ardından Pazar esnafına hayırlı işler dileyen ve tek tek tüm tezgahları ziyaret eden Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy,  Pazar esnafının yerlerine yerleşmelerinin ardından bir hafta sonra açılışın yapılacağını söyledi.

Bu sürede Pazar yerinin herhangi bir eksiği olup olmadığının da kontrollerinin yapılacağını ifade eden Başkan Aksoy; “ Bu gün yalancının mumunun söndüğü gündür. Halkımız burada yapacağımız Pazar yeri düzenlemesini bekliyor idi. Biz yaparsak en güzelini yaparız demiştik. Hakikaten aldığımız tepkilerinde doğrultusunda bölgenin en güzel Pazar Yerini yaptık. Safranbolu’muza hayırlı olsun diyor Rabbim çok daha güzel hizmetlerde bizleri buluştursun diyorum” dedi.

Aksoy’ya ziyaret esnasında Safranbolu Esnaf Odası ve Pazarcılar Odası Başkanları da eşlik etti.

 

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Gündem Yayın: 13.07.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Samsun’da bir kişiyi boş arazide zorla alıkoyup darp ve tehdit ettiği iddia edilen şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi Kadife Sokak’ta bulunan boş arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ö.’yü götürdüğü boş arazide darp edip zorla alıkoyup tehdit ettiği iddia edilen M.A. (24), şikayet üzerine İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin takibi sonucu yakalandı. Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen M.A., “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaz kasten yaralama ve tehdit” suçlarından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Paylaş: