Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Perseid meteor yağmurunu fotoğraflayarak doyumsuz imajlar oluşturdu

İlçe Haberleri Yayın: 17.08.2023 04:00
Kaynak: İHA
Perseid meteor yağmurunu fotoğraflayarak doyumsuz imajlar oluşturdu

Karabük’te hobi maksatlı fotoğraf sanatçılığı yapan Yusuf Halıcıol, arkadaşı ile birlikte yılın en etkileyici gökyüzü olaylarından Perseid meteor yağmurunu görüntüledi. Toplumsal medyaya yüklenen manzara, kısa müddette büyük beğeni aldı.

Türkiye’nin birçok yerinden çıplak gözle seyredilebilen perseid meteor yağmuru devam ediyor. Gökyüzünü aydınlatan meteor yağmurunu izlemek ve o anları kayda almak isteyen Yusuf Halıcıol, fotoğraf tutkunu arkadaşı Ömer Faruk Korkmaz ile kentin karanlık bir noktasına çıktı. Burada perseid meteor yağmurunu izlemeye başlayan Yusuf Halıcıol, sabahın birinci ışıklarına kadar bekleyişin akabinde kayan meteor yağmurunu ‘Time Lapse’ yaparak sonrasında videolaştırdı. Yaptığı imajlarını toplumsal medya hesaplarından paylaşarak, binlerce beğeni alan Halıcıol, bu anları yakalamak için 1 hafta boyunca hazırlık yaptıklarını söyleyerek, “Uzun yıllardır hobi maksatlı fotoğrafçılık yapıyorum. Meteor yağmurunu fotoğraflamak için arkadaşım Ömer Faruk Korkmaz ile bir hafa öncesinde hazırlık ve planlamalarımızı yaptık. Karabük ve Safranbolu bölgesinde yüksek bölümleri belirledik. Daha düzgün imaj alabilmek ve ışık kirliliğinin olmaması gerekiyor. Ve nihayetinden çekimlerimizi sabaha karşı 05.30 kadar sürdürdük. Sonucunda ise ortaya doyumsuz bir imgeler çıktı” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Safranbolu’da çıkan yangınlar havadan ve karadan müdahale ile söndürüldü

Manşet Yayın: 22.09.2023 22:56
Safranbolu’da çıkan yangınlar havadan ve karadan müdahale ile söndürüldü

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde iki ayrı noktada çıkan orman yangını ile ot yangını havadan ve karadan müdahaleyle evlere sıçramadan söndürüldü.

AW036668 07 scaled
Safranbolu ilçesinde Sucuini mevkiindeki çiftlik evlerin bulunduğu ormanlık alanda yangın çıktı. Vatandaşların ihbarı sonucu bölgeye yönlendirilen iki yangın söndürme helikopterinin yanı sıra Orman İşletme arazözleri ve Safranbolu Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü.
AW036668 04 scaled
Öte yandan Yazıköyü içerisinde çıkan örtü yangını ise evlere sıçramadan bölgede orman yangınında bulunan ekipler tarafından söndürüldü. (İHA)