Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

PABUCUMUN MİLLİYETÇİLERİ !

Manşet Yayın: 06.10.2023 10:59
PABUCUMUN MİLLİYETÇİLERİ !

Sen uyurken, birileri harıl harıl çalışıyor. Kimliğin yok ediliyor! Milli değerlerin, ahlakın örseleniyor. Demografik yapın hızla değişiyor. Eğitim sistemin, tarımın, üretimin ne halde görmüyor musun?
Dünyanın en bereketli topraklarında açlık ve yoksulluk çekiyorsun!

Dilinden başladılar farkında bile
değilsin! Şimdi sırada ne var? Biliyor musun?! Hiç zannetmiyorum. Çünkü derin uykudasın!

Bir milleti meydana getiren en önemli değerler şöyle sıralanıyor;
Dil birliği, Kültür birliği,Tarih birliği, Vatan birliği, Ahlâk birliği, Örf ve adet birliği, Din birliği.
Görüldüğü gibi ilk sırada dil birliği yer alıyor.

İngiltere’de ilkokul 1. sınıftan, üniversite son sınıfa kadar okuyan çocukların ders kitapları 72 bin kelime ile yazılıyor. Bu rakam Japonya’da 42 bin, İtalya’da 30 küsür bin kelime.
Bu rakam; Atatürk’ün ifadesiyle,
“Çağdaş medeniyet seviyesine yükselmek zorunda olan Türkiye’de 7 bin ile 10 bin kelime arasında değişiyor. 10 bin olduğunu kabul edelim.
Bizim çocuklarımız bu 10 bin kelimenin yüzde 10’uyla düşünüp konuşuyorlar. Bu bir sokak Türkçesi. Yani; gittim, geldim, baktım, gördüm, acıktım, güldüm, ağladım, kızdım kelimeleriyle konuşuyorlar. Üniversite son sınıfa gelen bir öğrenci de bu kelimelerle konuşuyor.
Ne acıdır ki, üniversite son sınıfa gelen çocuklarımız bizden önceki neslin edebiyatını okuyamıyor. Neden? Dilleri zenginleşmediği için de ondan. Anne babaların ve eğitim sistemimizin en büyük vazifesi; çocuklarımıza zengin bir Türkçeyi öğretmekten geçiyor. Hangi ana baba ile, hangi eğitim sistemiyle yapacaksın bunu?

Konfiçyus’a sormuşlar.
“Bir ülkeyi yönetmeye çağrılsaydınız, yapacağınız ilk iş ne olurdu?”
Büyük düşünür şöyle yanıtlamış.
“Hiç şüphesiz dili gözden geçirmekle ise başlardım. Dil düzensiz olursa, sözler düşünceyi iyi anlatamaz. Düşünce iyi anlatılmazsa, yapılması gereken işler doğru yapılmaz. Görevler gereği gibi yapılmazsa, adetler ve kültür bozulur. Adetler ve kültür bozulursa, adalet yanlış yola sapar. Adalet yoldan çıkarsa, şaşkınlık içine düşen halk ne yapacağını, İşin nereye varacağını bilemez. İşte bunun için hiçbir şey dil kadar önemli değildir.”

Oktay Sinanoğlu, “Türkçe giderse Türkiye gider” diyor ve ekliyor; “Önümüzde iki yol var. Ya uyanıp dilimizi koruyacağız. Yada iki nesil sonra, Türkiye diye bir ülke, Türkçe diye bir dil kalmayacağını kabul edeceğiz. Seçim sizin”

Bizim dilimiz muhteşem bir dildir. Ne mutlu bu dille konuşan canlara, ne mutlu bu dille sevişen gönüllere, ne mutlu bu dille düşünen beyinlere…

Vatanına, Cumhuriyetine, Kimliğine, Diline, Bayrağına, Toprağına, Milli değerlerine
Sahip çıkmaz, seyirci kalır, gaflet uykusundan uyanmazsan yakındır yok oluşun!

Milliyetçilik sözkonusu olduğunda mangalda kül bırakmayanlar neredesiniz?
Bu mu sizin milliyetçiliğiniz?
Pabucumun milliyetçileri, tatlı su milliyetçileri, menfaat milliyetçileri! Yazıklar olsun size!

İlyas Erbay


3 Mesaj

Nur Bulut · 06.10.2023,

Hay ağzına sağlık. Ne güzel yazmışsın. Milliyetçilik diye diye tam tersini yaptılar.

Şaban Tatar · 06.10.2023,

Düşünen ve düşündüğünü dile getiren Değerli Arkadaşım,Kalemine kuvvet,ömrğne bereket,bedenine sağlık diliyırum.

İlyas · 06.10.2023,

Günümüzün en meşhur mesleği klavye delikanlılığı. Şimdiki nesil kadar kitap okuyan, bilgili bir nesil gördün mü sen. Tabi sen anca çevrende anlattıklarından görebilirsin. Haa ayrıca milliyetçilik milli hava araçlarını , enerjini bulmaktan öte birşey var mı. Eleştiri yaparken hakkınıda haklıya vereceksin beyfendi


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Spor Yayın: 18.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Samsunspor’da “Kurban Bayramı” nedeniyle geleneksel bayramlaşma töreni gerçekleşti.

Nuri Asan Tesisleri’nde yapılan bayramlaşma törenine Samsunspor Futbol Kulübü İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, Samsunspor Futbol Kulübü Operasyon Direktörü ve İcra Komitesi Üyesi Soner Soykan, TFF Bölge Müdürü Haluk Tan, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güven, Samsunspor Kulübü yönetimi, Samsunspor divan kurulu üyeleri ve taraftarlar katıldı.

Bayramlaşma töreninde konuşma yapan Samsunspor İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, “Samsunspor adına hepinizin bayramını kutlarım. İnşallah böyle nice bayramları Süper Lig’de olarak hep beraber kutlarız” dedi.

Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Paylaş: