Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Özel çocuklar tabiat mükemmeli Valla Kanyonunu gezdi

Kastamonu Yayın: 27.08.2023 08:12
İhlas Haber Ajansı
Özel çocuklar tabiat mükemmeli Valla Kanyonunu gezdi

Kastamonu Üniversitesi’nde yürütülen proje çerçevesinde, 15 özel çocuk ve anneleri, akademisyenlerle birlikte Pınarbaşı ilçesinde bulunan Valla Kanyonunu gezdi.

Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Hakkı Çılgınoğlu’nun yürütücülüğünü yaptığı “Valla Kanyonunun Turistik Eser Olarak Geliştirilmesine Yönelik Strateji ve Planların Oluşturulması” projesi çerçevesinde Kastamonu’daki özel çocuklara yönelik seyahat düzenlendi. Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği iş birliğinde gerçekleştirilen seyahate 15 özel eğitimli çocuk ve anneleri ile farklı fakültelerden akademisyenler ve vatandaşlar katıldı.

Geziye katılan kafile Pınarbaşı ilçesinde bulunan Valla Kanyonu ile Azdavay Atlı Çiftliği gezdi. Seyahat sırasında 17 yaşına giren olan özel bireyin doğum günü kutlanarak pasta kesildi. Seyahat sırasında özel çocuklar büyük memnunluk yaşadı.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.