Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Otizm için Yürüdüler

Zonguldak Yayın: 08.04.2015 07:54
Otizm için Yürüdüler

ZONGULDAK ’ta, Karaelmas Otizmli Bireyler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KOBBER) tarafından bir yürüyüş gerçekleştirildi.
Madenci Anıtı’nda toplanan Karaelmas Otizmli Bireyler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KOB-BER) üyeleri, ilk olarak Gazipaşa Caddesi üzerinden Atatürk Anıtı’na yürüyüş yaptı. Zonguldak Vosvos
Kulübü’nün de otomobilleriyle yürüyüş yapan dernek üyelerine destek verdiği etkinlik, Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasıyla devam etti.
Karaelmas Otizmli Bireyler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği adına basın açıklamasını KOB-BER Genel Başkan Yardımcısı Cemile Soylu yaptı. Otizm riskinin her 68 çocuktan birinde yaşandığını ifade eden Soylu, şöyle konuştu:“Otizmin tanısından özel eğitim sürecine, tedavilerden eğitime, yetişkinler için meslek edinimi ve bakım gibi konulardaki yetersizliğe baktığımız zaman zor bir durum ortaya çıkıyor. Türkiye’de yetişkin otizmliler dahil 550 binden fazla otizmli birey ve aileleri yaşıyor. Biz, otizmli çocuklarımızın bizden sonra nasıl yaşayacağını bilmemenin sıkıntısı içindeyiz. Otizm için toplumsal bilinçlendirmeye çok ihtiyacımız var. Ayırımcılık tüm engel gruplarında olduğu gibi otizmli bireyler için de en büyük sorun olarak karşımıza çıkıyor.”
Basın açıklamasının ardından etkinlik, kent merkezinde bir restoranda gerçekleştirilen kermesle devam etti.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üşengeçliğin bu kadarı da pes dedirtti

Manşet Yayın: 17.07.2024 15:03
Üşengeçliğin bu kadarı da pes dedirtti

Karabük’te 20 metre mesafedeki yaya geçidini kullanmayıp tel örgünün üzerinden atlayan kişi cep telefonu kamerası ile görüntülendi.
Olay Zonguldak Caddesinde meydana geldi. 20 metre mesafedeki yaya geçidini kullanmaya üşenen bir şahıs tel örgünün üzerinden atlayarak yolun karşısına geçmeye çalıştı. Telin üzerinde bir süre dengesini sağlayamaya çalışan şahsın kendini tehlikeye attığı anlar cep telefonu kamerası ile görüntülendi. En çok kazanın yaşandığı bölgelerden biri olan caddede yapılan bu davranış pes dedirtti.

Öte yandan yol boyunca örülü olan tellerin bir kısmına zarar verildiği görüldü.

Haber videosu için TIKLAYINIZ!