Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Ormanlık alanda korkutan yangın

Video Haber Yayın: 16.08.2023 16:49 |Güncelleme:18.08.2023 16:01
Ormanlık alanda korkutan yangın

Karabük’ün Yenice ilçesinde kara yolu kenarındaki ormanlık alanda çıkan örtü altı yangını büyümeden söndürüldü.

Olay Karabük-Yenice kara yolu Gökbel mevkiinde meydana geldi. Ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevleri fark eden vatandaşlar durumu jandarma ve itfaiye ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine Orman İşletme ve Yenice Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Ekiplerin kısa sürede müdahalesiyle yangın büyümeden kontrol altına alınarak söndürüldü.
Yangının çıkışı ile ilgili inceleme başlatıldı. (İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Güzel Sanatlar Fakültesinde 180 Öğrenci Mezuniyet Sevinci Yaşadı

Eğitim Yayın: 13.06.2024 11:36
Güzel Sanatlar Fakültesinde 180 Öğrenci Mezuniyet Sevinci Yaşadı

Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesinden  2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında 180 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı. Mezun olan öğrenciler, mutluluklarını aileleri ve arkadaşlarıyla birlikte paylaştı.

Prof. Dr. Sadettin Ökten Konferans Salonunda düzenlenen mezuniyet programına Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş, Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Anıl Ertok, akademik ve idari personel, öğrenciler ve aileleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan mezuniyet töreni, tanıtım filmlerinin izlenmesi ve Dr. Öğr. Üyesi Pınar Çanakçı Çavdur’un şefliğini yaptığı Fethi Toker Çok Sesli Korosunun dinletisi ile devam etti.

Mezuniyet töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Fatih Kırışık, üniversitenin bilimsel eğitim ve altyapıya verdiği öneme vurgu yaptı. Kırışık, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, eğitim hayatının sürekli bir süreç olduğunu ve bu sürecin mezuniyetle bitmediğini belirterek, öğrencilerden hayallerini gerçekleştirmek için çaba göstermelerini istedi.

Mezunlardan yeni buluşlar ve keşifler yaparak güzel sanatlar, resim, müzik, grafik tasarım ve endüstriyel tasarım gibi alanlarda dünyanın en iyi eserlerini ortaya koymalarını arzu ettiklerini dile getiren Rektör Kırışık, “Demek ki bizim kökenimizde, bizim değerlerimizde, bizim tarihimizde bu sanat var. Bu sanatçı ruhu bizde var. Biz bu ruhu geleceğe taşıyacak dünyaya değerlerimizi tanıtacak bir şekilde temsil etmek ve dünyaya en güzel şekilde sunmak zorundayız. Bunu rahatlıkla yapabileceğimizi, rahatlıkla başarabileceğimizi düşünüyorum. Sanatçılık bir yandan belli bir eseri hayata geçirmek amacını taşıyorken, bir yandan da bir gönüle sahip olmayı, o gönülle, o duyguyla, o hayalle hayata dokunmayı içermektedir.  Bütün dünyanın bu değerlere sevgi ve gönül değerlerine bakışı pozitiftir. O nedenle biz de bütün sanat eserlerimizi, bütün güzel sanat faaliyetlerimizi bu perspektifle yapmalı ve gerçekleştirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Fatih Kırışık, mezun olan öğrencilere kendilerini sürekli geliştirmeleri konusunda çağrıda bulunarak, “Ülkemize, milletimize, devletimize en iyiyi sunacak, dünyanın en iyisi olmasını sağlayacak çalışmalarda, hizmetlerde bulunmanızı ve kendinizi sürekli geliştirmenizi arzu ediyoruz ve sizi bu yolda desteklemeye hazırız” diye konuştu.

Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Anıl Ertok, “Sevgili gençler, yıllardır devam ettiğiniz eğitim hayatınızın en anlamlı ve en önemli sürecini tamamlıyor, bugün itibariyle mezun oluyorsunuz. Artık ailenize, kendinize, ülkemize karşı sorumluluklarınızın arttığı dönemdesiniz. Sanat ve tasarım evrensel bir dildir. Sizler de birer sanatçı, tasarımcı olarak bu dilin bir parçasısınız artık. Fakülte olarak bilim ve sanat alanında ulusal ve uluslararası düzeyde araştırmalar yapılması, eserler verilmesi ve yeni tasarımlar gerçekleştirilmesi vizyonuyla çalışarak, bu kapsamda da birçok ulusal ve uluslararası organizasyonu birlikte gerçekleştirdik. Bu özel günün heyecan ve sevincini hayatınız boyunca yitirmeyiniz. Hedefimiz her alanda, donanımlı, tercih edilen, ülkemizde ve dünyada istihdam edilebilir lider mezun adayları yetiştirmektir” ifadelerini kullandı.

Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi birincisi Eda Ulutürk, “Üniversitenin bana katmış olduğu mesleki bilgiler ve hayata dair insanlar, kazançlar yadsınamaz. Emeği geçen bütün hocalarıma ve bu yolda birlikte yürüdüğümüz sevgili arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. En az hocalarım kadar bugün bu kürsüde bulunmamda büyük emeği olan ve hayatımın her alanında sevgilerini ve desteklerini esirgemeyen başta annem, babam, kardeşim ve tüm aileme teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri takdim edildi.

Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi birincisi Eda Ulutürk, ikincisi Mümine Kemerlioğlu ve üçüncüsü Burak Ata oldu.

Konuşmaların ardından öğrenciler, hep birlikte keplerini havaya fırlatarak mezuniyet coşkusunu yaşadı.