Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Orman İşletmesi Fidan Dağıttı

Gündem Yayın: 22.03.2017 15:07
Orman İşletmesi Fidan Dağıttı

 

Karabük Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Orman Haftası etkinlikleri kapsamında vatandaşlara fidan dağıtımı yapıldı.

Karabük Orman İşletme Müdürü Rıfat Ataş, 21 Mart Orman Haftası nedeni ile hafta boyunca vatandaşlara 10 bin fidan dağımı yapılacağını söyledi.

Amaçlarının vatandaşları fidan dikimine, ağaç dikimine teşvik etmek olduğunu ifade eden Müdür Ataş, hafta boyunca başta kent meydanı olmak üzere, vatandaşlara daha önceden ilan olunan adreslerde  Selvi, Ceviz, Fıstık çamı vb. fidan dağıtılacağını kaydetti.

Öte yandan Orman Haftası kapsamında dün Kent meydanında yapılan fidan dağıtımına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vezirköprü Sulama Barajı’nda ’kuraklık’ alarmı

Dünya Yayın: 17.07.2024 16:45
İhlas Haber Ajansı
Vezirköprü Sulama Barajı’nda ’kuraklık’ alarmı

Samsun’un Vezirköprü Sulama Barajı’nda kuraklık nedeniyle suyun kritik seviyeye indiğini belirten Vezirköprü Ziraat Odası Başkanı Arslan Kaya, “Çiftçimiz suyu idareli ve kontrollü kullanmalı” dedi.

Son yıllarda Türkiye’de ve Vezirköprü’de yaşanan kuraklığın git gide artığını belirten Ziraat Odası Başkanı Arslan Kaya, “Ülkemizi ve özellikle ilçemizi etkileyen bir kuraklık yaşıyoruz. Bu kuraklıktan barajlarımızda nasibini aldı. Geçmiş yıllardaki verilere göre tam dolu olarak sulama sezonuna başlayan barajlarımız, bu yıl sezona yaklaşık yüzde 55 doluluk oranıyla girdi. Üstüne bir de nisan yağmurlarının yağmaması nedeniyle çiftçimiz hububat sulamaları yapılınca barajlarımızdaki su kritik seviyeye indi” diye konuştu.

Açıklamalarına devam eden Kaya, “Bu kuraklık sorununun önüne geçebilmek için, tüm çiftçilerimizin suyu idareli ve kontrollü kullanmaları, ayrıca sulamasını düzenli olarak takip ederek suyu israf etmemesi gerekiyor. Kalan suyun son derece dikkatli ve bilinçli kullanılması artık zaruridir” şeklinde konuştu.

Paylaş: