Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

“Okullarımız üzerinde Oyun Oynanıyor”

Gündem Yayın: 15.05.2014 15:08

Öğrenci ve Velilerden İmam Hatip Protestosu

75. Yıl Anadolu Lisesi’nin kapatılarak  İmam Hatip Lisesine dönüştürüleceği şeklinde çıkan haber üzerine 75. Yıl Anadolu Lisesinde okuyan öğrencilerin velileri ve Okul Aile Birliği okul önünde toplanarak eylem yaptılar. Öğrencilerin de destek verdiği eylemde bir konuşma yapan 75. Yıl Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Safinaz Köse, son günlerde Karabük’teki okullar  üzerinde velilere, öğrencilere,öğretmenlere sorulmadan bir oyun oynanmak istendiğine belirterek, “25 yıldır Karabük’e onuruyla, kalitesiyle eğitim vermeye çalışan,binlerce öğrenci yetiştirmiş  güzide eğitim kurumumuz 75.Yıl Anadolu Lisemiz kapatılmaya ve İmam Hatip Lisesine dönüştürülmeye çalışılmaktadır. Demokratik ülkelerde yetkililer böyle durumlarda kamuoyu araştırması yaparken bizde “ben yaptım,oldu” anlayışı egemenliğine devam etmektedir.

75.Yıl Anadolu Lisesi velileri olarak yetkililere sesleniyoruz. Hangi gerekçeyle ve ne hakla bunu yapıyorsunuz? Sizin adaletiniz bu mu? Ne hakkınız var bizi mağdur etmeye? Son 10 yıldır okulumuza adım atmaya tenezzül bile  etmeyen yetkililerin bir okulun öğrencisi fazla diye böyle bir tasarrufta bulunmaya hakları yoktur. Yaptığınız uygulama hakkaniyetli de değildir. Bizim çocuklarımız uzaydan gelmedi? Devletin görevi okul kapatmak değil, okul yapmaktır.

Sayın yetkililer, Uygulamaya koyacağınız okulumuzu kapatma ve dönüştürme girişimleri çocuklarımızın psikolojisini nasıl bozuyor, başarılarını nasıl etkiliyor biliyor musunuz? Bunun vebalini ödeyemezsiniz. Buna izin vermeyeceğiz. Mücadelemizi, demokratik haklarımızı kullanarak sonuna kadar devam ettireceğiz.

Bizler de bu ülkenin vatandaşlarıyız. Dışlanmaya, ötekileştirilmeye karşıyız. Okulumuza bugüne kadar sahip çıktık, bundan sonra da sahip çıkacağız.

Yetkilileri alacakları kararları bir kez daha gözden geçirmeye, bütün Karabük halkını, eğitim sendikalarını, bütün veli ve öğrencilerimizi bu mücadelede bize destek vermeye davet ediyoruz” dedi

 

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: