Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Öğretmenler Türkiye Geneli Eylemde Bulundu

Manşet Yayın: 11.05.2024 12:49
Öğretmenler Türkiye Geneli Eylemde Bulundu

Türkiye genelindeki öğretmenler, okullarda artan şiddet ve eğitimcilere yönelik saldırıları protesto etmek amacıyla bugün iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Eylem, eğitim camiasının güvenliğine ve mesleklerine saygı talebini dile getirmek için düzenlendi.

Son dönemde yaşanan artan şiddet olayları ve öğretmenlere yönelik saldırılar eğitimcilere yönelik endişeleri artırmıştı. Bu bağlamda, öğretmenlerin güvenli çalışma ortamı talebiyle düzenlenen eylem, Türkiye genelinde birçok şehirde yoğun katılımla gerçekleşti.

Eyleme katılan öğretmenler, okullarda yaşanan şiddetin ve öğretmenlere yapılan saldırıların önlenmesi için daha etkin önlemler alınmasını talep etti. Ayrıca, eğitim sistemindeki sorunların çözümü için daha fazla çaba harcanması gerektiğini vurguladılar.

Eğitim sendikaları da eyleme destek vererek öğretmenlerin taleplerini dile getirdi. Sendika temsilcileri, öğretmenlerin güvenli bir çalışma ortamında görev yapmalarının önemine dikkat çekti ve yetkililerden acil önlem alınmasını istedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Eflanispor BAL mücadele edecek

İlçe Haberleri Yayın: 19.05.2024 00:36
İhlas Haber Ajansı
Eflanispor BAL  mücadele edecek

Karabük 1. Amatör ligde şampiyon olan Eflanispor 19 Mayıs Pazar günü Bölgesel Amatör Lig (BAL) Play Out maçında Safranboluspor ile karşı karşıya gelecek.

Eflanispor Kulüp Başkanı İrfan Topçu, 19 Mayıs pazar günü oynanacak olan Bölgesel Amatör Ligi Play Out maçında hedeflerinin galip gelerek BAL’a çıkmak olduğunu ve tüm spor severleri maça davet etti.

Son iki sezondur futbol anlamında Karabük’e renk kattıklarını ve başarılı bir grafik çizdiklerini ifade eden Başkan Topçu, “İlk senemizde A Takımımız ile Play-Of yarı finali, U18 takımımız ile yerel ligde şampiyonluk yaşayıp Sinop’ta düzenlenen U18 Türkiye şampiyonasına katıldık. Şampiyonada Kastamonu Özel İdareyi yenerken, Samsun Büyükşehir Belediyespor’a mağlup olduk ve turnuvayı tamamladık. İkinci senemizde ise A takımımız ile şampiyonluk yaşarken U18 takımımızla yerel ligde 1 gol averajıyla şampiyonluğu kaçırdık. Tabiki şampiyonluktan gerisi bizi başarılı saymaz. Gönül isterdi ki diğer alt yaş kategorilerinde de liglere katılalım ama maalesef bu sene olmadı. İnşallah önümüzdeki senelerde olacaktır. Amatör takımlar sponsorları ve şahsi destekçileri var ise ayakta kalırlar. Bu sebeple ana sponsorlarımız sezon başından beri bizlerden desteğini esirgemeyen tüm destekçilerimize teşekkür ediyorum. Sezon başında koyduğumuz Amatör lig şampiyonluk hedefine ulaştık. Sıradaki hedefimiz Bölgesel Amatör Ligi Play Out maçını yenerek BAL’a yükselmek. Ben teknik ekibime ve futbolcularımıza inanıyorum ve güveniyorum. Bu hedefimizi de gerçekleştireceklerdir. BAL Play Out maçı zorlu ve keyifli bir maç olacaktır. Rakibiz Safranboluspor Bal liginde Karabük çapında iyi puan topladı. Ligi 8. sırada bitirdiler Kendileri tebrik ederim. Zorlu bir sezonu başarılı bir şekilde tamamladılar. Yarın oynayacağımız maçta tüm spor severleri bu zorlu müsabakada takımımıza destek vermeye bekliyorum” dedi.