Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

“Öğrenen-Öğreten Okullar” Projesi Başlıyor

Karabük Yayın: 04.09.2023 14:58
“Öğrenen-Öğreten Okullar” Projesi Başlıyor

Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş; “2023-2024 Eğitim Öğretim Dönemine tüm okul ve kurumlarımızı kapsayan yeni bir proje ile güçlü bir başlangıç yapacağız”

 

İl Millî Eğitim  Müdürlüğü  Ölçme Değerlendirme Merkezi ve Ar-Ge Birimi tarafından hazırlanan “Benim Şehrim, Benim Okulum: Karabük’te Öğrenen-Öğreten Okullar” projesinin ön çalışmasında son aşamaya gelindi.

Proje ile; İlk ve ortaöğretim seviyesindeki okulların; tüm öğrencilerin eşit koşullarda eğitim olanaklarından tam anlamıyla yararlandırılmasını, derslerin hedef ve davranışları ile tutum ve becerilerini eksiksiz tamamlayarak bir üst öğrenime hazırlamak.

Okullarda akademik eğitimin kalitesini daha da iyileştirerek, ulusal ve uluslararası sınavlarda başarı oranını arttırmak.

Spor, sanat ve kültürel etkinlikler ile öğrencilerin sosyal becerilerini geliştirmek, ayrıca bu alanlarda ilgi ve yetenekli öğrencilerin ulusal ve yerel müsabakalara katılım süreçlerine destek vermek.

Çağdaş örgün mesleki eğitim ve sürdürülebilir, hayat boyu öğrenme anlayışını esas alan, çağın gereksinimlerine uygun istihdama yönelik, geçerli meslek edindirme anlayışına sahip meslek liselerinin Karabük’teki fabrika vb. istihdam sağlayan kuruluşlar ile organize çalışmasını sağlamak, ihtiyaç duyulan mesleki bölümlerin açılmasını sağlamak.

Dezavantajlı grupta yer alan ve özel eğitime gereksinim duyan öğrencilerin sorunlarını çözmede yardımcı olarak onların toplum ile kaynaşmalarını sağlamak, rehberlik hizmeti sunmak.

Tüm eğitim çalışanlarının ve yöneticilerin hizmet içi eğitimler, kurslar ve konferanslar vb. çalışmalar ile çağın gerektirdiği yenilikleri takip ederek mesleklerinde uzmanlaşmalarına katkı sağlamak.

İnsan kaynaklarının ve eğitimin çıktıları olan öğrencilerin niteliklerini geliştirmek amacıyla fiziki altyapı, donanım ve teknolojik yeniliklerin okullarda geliştirilmesini sağlamak.

Uluslararası projelerin sayısını arttırarak öğrencilerin dünya ile entegrasyonunu sağlamak.

Kurumlarda düşünme, algılama, sorumluluk alabilme ve sorun çözebilme özelliklerine sahip, demokrasiye sahip çıkan, milli manevi değerleri özümsemiş, yeni fikirlere ve değişime açık, ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirmek, öğrencilerin zararlı alışkanlıklar ve şiddetten uzak tutulmasını sağlamak amaçlanıyor.

Söz konusu projenin hazırlanmasında emeği geçen yönetici ve öğretmenlere teşekkür eden İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Türkiye Yüzyılı Vizyonuna Yakışır bir proje olduğunu ifade ederek, “Yüzyılımızda her alanda yaşanan hızlı değişimler beraberinde eğitim alanında da hızla gelişim ve değişimi beraberinde getirmektedir. Teknolojik değişimlere reaksiyon göstermek ve çağı yakalayabilmek için eğitim öğretim süreçlerini projeler ile desteklemek önem arz etmektedir.

Bu bağlamda güçlü kadrolarımız ile yeni projeler üretiyor ve uygulamaya geçiriyoruz. Projelerin öğrencilerimizin akademik, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif anlamda gelişimine katkı sağlayacağını, okullar arasındaki farklılıkların en aza indirgeyeceğini temenni ediyoruz.

“Benim Şehrim, Benim Okulum: Karabük’te öğrenen-öğreten Okullar” projesinin amacını ve hedefini eğitim kurumu yöneticilerimize bölge bölge yapmış olduğumuz eğitim bölgeleri Müdürler kurulu kurul toplantılarında anlattık ve istişare ettik. Yöneticilerimizden proje hakkında olumlu dönüşler aldık.

İnşallah 2023-2024 Eğitim Öğretim Dönemine tüm okul ve kurumlarımızı kapsayan yeni bir proje ile güçlü bir başlangıç yapacağız.” dedi. (Haber Merkezi)

 

 


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Spor Yayın: 18.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Samsunspor’da “Kurban Bayramı” nedeniyle geleneksel bayramlaşma töreni gerçekleşti.

Nuri Asan Tesisleri’nde yapılan bayramlaşma törenine Samsunspor Futbol Kulübü İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, Samsunspor Futbol Kulübü Operasyon Direktörü ve İcra Komitesi Üyesi Soner Soykan, TFF Bölge Müdürü Haluk Tan, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güven, Samsunspor Kulübü yönetimi, Samsunspor divan kurulu üyeleri ve taraftarlar katıldı.

Bayramlaşma töreninde konuşma yapan Samsunspor İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, “Samsunspor adına hepinizin bayramını kutlarım. İnşallah böyle nice bayramları Süper Lig’de olarak hep beraber kutlarız” dedi.

Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Paylaş: