Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

“Öğrenen-Öğreten Okullar” Projesi Başlıyor

Karabük Yayın: 04.09.2023 14:58
“Öğrenen-Öğreten Okullar” Projesi Başlıyor

Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş; “2023-2024 Eğitim Öğretim Dönemine tüm okul ve kurumlarımızı kapsayan yeni bir proje ile güçlü bir başlangıç yapacağız”

 

İl Millî Eğitim  Müdürlüğü  Ölçme Değerlendirme Merkezi ve Ar-Ge Birimi tarafından hazırlanan “Benim Şehrim, Benim Okulum: Karabük’te Öğrenen-Öğreten Okullar” projesinin ön çalışmasında son aşamaya gelindi.

Proje ile; İlk ve ortaöğretim seviyesindeki okulların; tüm öğrencilerin eşit koşullarda eğitim olanaklarından tam anlamıyla yararlandırılmasını, derslerin hedef ve davranışları ile tutum ve becerilerini eksiksiz tamamlayarak bir üst öğrenime hazırlamak.

Okullarda akademik eğitimin kalitesini daha da iyileştirerek, ulusal ve uluslararası sınavlarda başarı oranını arttırmak.

Spor, sanat ve kültürel etkinlikler ile öğrencilerin sosyal becerilerini geliştirmek, ayrıca bu alanlarda ilgi ve yetenekli öğrencilerin ulusal ve yerel müsabakalara katılım süreçlerine destek vermek.

Çağdaş örgün mesleki eğitim ve sürdürülebilir, hayat boyu öğrenme anlayışını esas alan, çağın gereksinimlerine uygun istihdama yönelik, geçerli meslek edindirme anlayışına sahip meslek liselerinin Karabük’teki fabrika vb. istihdam sağlayan kuruluşlar ile organize çalışmasını sağlamak, ihtiyaç duyulan mesleki bölümlerin açılmasını sağlamak.

Dezavantajlı grupta yer alan ve özel eğitime gereksinim duyan öğrencilerin sorunlarını çözmede yardımcı olarak onların toplum ile kaynaşmalarını sağlamak, rehberlik hizmeti sunmak.

Tüm eğitim çalışanlarının ve yöneticilerin hizmet içi eğitimler, kurslar ve konferanslar vb. çalışmalar ile çağın gerektirdiği yenilikleri takip ederek mesleklerinde uzmanlaşmalarına katkı sağlamak.

İnsan kaynaklarının ve eğitimin çıktıları olan öğrencilerin niteliklerini geliştirmek amacıyla fiziki altyapı, donanım ve teknolojik yeniliklerin okullarda geliştirilmesini sağlamak.

Uluslararası projelerin sayısını arttırarak öğrencilerin dünya ile entegrasyonunu sağlamak.

Kurumlarda düşünme, algılama, sorumluluk alabilme ve sorun çözebilme özelliklerine sahip, demokrasiye sahip çıkan, milli manevi değerleri özümsemiş, yeni fikirlere ve değişime açık, ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirmek, öğrencilerin zararlı alışkanlıklar ve şiddetten uzak tutulmasını sağlamak amaçlanıyor.

Söz konusu projenin hazırlanmasında emeği geçen yönetici ve öğretmenlere teşekkür eden İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Türkiye Yüzyılı Vizyonuna Yakışır bir proje olduğunu ifade ederek, “Yüzyılımızda her alanda yaşanan hızlı değişimler beraberinde eğitim alanında da hızla gelişim ve değişimi beraberinde getirmektedir. Teknolojik değişimlere reaksiyon göstermek ve çağı yakalayabilmek için eğitim öğretim süreçlerini projeler ile desteklemek önem arz etmektedir.

Bu bağlamda güçlü kadrolarımız ile yeni projeler üretiyor ve uygulamaya geçiriyoruz. Projelerin öğrencilerimizin akademik, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif anlamda gelişimine katkı sağlayacağını, okullar arasındaki farklılıkların en aza indirgeyeceğini temenni ediyoruz.

“Benim Şehrim, Benim Okulum: Karabük’te öğrenen-öğreten Okullar” projesinin amacını ve hedefini eğitim kurumu yöneticilerimize bölge bölge yapmış olduğumuz eğitim bölgeleri Müdürler kurulu kurul toplantılarında anlattık ve istişare ettik. Yöneticilerimizden proje hakkında olumlu dönüşler aldık.

İnşallah 2023-2024 Eğitim Öğretim Dönemine tüm okul ve kurumlarımızı kapsayan yeni bir proje ile güçlü bir başlangıç yapacağız.” dedi. (Haber Merkezi)

 

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Kontrolden çıkan otomobil dubaları kırdı

Karabük Yayın: 05.12.2023 21:10
Kontrolden çıkan otomobil dubaları kırdı

Karabük’te kontrolden çıkan otomobilin dubaları kırarak durduğu anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
Olay, Üniversite Mahallesinde meydana geldi. İsmi öğrenilemeyen sürücü idaresindeki 78 AAN 796 plakalı otomobil, kontrolden çıkarak bir kafenin önünde bulunan taş dubaları kırdı. Şans eseri yaralananın olmadığı kaza anı iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
Kaza sırasında olay yerinde kimsenin olmaması faciayı engellerken araçta maddi hasar oluştu. (İHA)