Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Öğrencilerden Örnek Davranış

Gündem Yayın: 30.05.2014 13:14
Yazar:

Karabük Üniversitesi Hayvan Hakları Kulübü Başkanı Atiye Nur Ataç ve Başkan Yardımcısı Cihad Furkan Karataş Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ı ziyaret etti.

Bütün canlıların bizlerin aynı zamanda birer dostu olduğunu vurgulayan Hayvan Hakları Kulübü Başkanı Atiye Nur Ataç; “Üniversite içerisindeki hayvanların bakımı ve mutluluğu için çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. Merhamet ve sağduyulu bir kulübüz. ‘Bir Kap Su Bir Kap Yemek’ sloganı ile tavuğundan, kaplumbağasına, ördeğinden, kedi, köpek, tavşanına kadar her canlıya saygıyla yaklaşmaktayız. Üniversitemizde böyle bir ortamı bize hazırlayan ve çalışmalarımızda desteklerini bizden esirgemeyen başta Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ a ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederim” dedi.

“Hayvanlara bakmak gönüllülük işidir.” diyen Başkan Yardımcısı Cihad Furkan Karataş da yaptığı konuşmada,  “Her canlının bakıma ve sevgiye ihtiyacı vardır. Bu doğrultuda arkadaşlarımızla birlikte bu işi severek yapıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda desteklerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ a çok teşekkür ediyorum ”dedi.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren, Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal ise  “Hayvan sevgisini benimsemiş başarılı öğrencilerimi gördüğüm için çok mutlu oldum ve sizinle gurur duyuyorum. Siz değerli öğrencilerimize doğal bir ortamı sunabilmek için 30 farklı türde 150’ye yakın canlı ile kampüsümüzü botanik parkına çevirdik. Biz Demir Çelik Kampüs alanında yeşilin her tonuyla öğrencilerimiz ve küçük canlılarımızı bir arada tutuyor, onları da Karabük Üniversitesi Ailesine dâhil ediyoruz.  Hayvanların bakımı, beslenmesi adına göstermiş olduğunuz gayret ve çabalarınızı yakinen görüyorum. Başarılı eğitim hayatınızın yanı sıra; doğaya, hayvanlara göstermiş olduğunuz duyarlılıktan ve örnek davranışınızdan dolayı sizi kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi.

Ziyaretin sonunda Rektör  Prof. Dr. Burhanettin Uysal, öğrencilerin  Kampüs alanına ve hayvanlara olan duyarlı ile  örnek davranışlarından dolayı kendilerine Teşekkür Belgesi takdim etti.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Rektör Özölçer 263 madenciyi andı

Zonguldak Yayın: 05.03.2024 12:36
İhlas Haber Ajansı

ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer 3 Mart 1992 tarihinde Kozlu’da meydana gelen ve 263 maden işçisinin şehit olmasına neden olan grizu faciasının 32. seneidevriyesinde Maden Şehitlerini Anma Mesajı yayınladı.

Rektör Özölçer mesajında şu ifadelere yer verdi: “3 Mart 1992 tarihinde Zonguldak’ımızın Kozlu ilçesinde, Türkiye Taşkömürü Kurumu Kozlu Müessese Müdürlüğüne ait maden ocağında meydana gelen Grizu patlaması felaketi sonucu 263 canımızı toprağa verdik. Emeğin ve alın terinin başkenti Zonguldak; tarih boyunca “Ekmeğini Taştan Çıkaran İnsan” sözüne karşılık, yüzünde karaelmasın isi ve ellerinde kazması ile oluşmuş hayat izlerinin görüntüsüyle zihinlerde yer edinmiştir. Madencilerin piri Uzun Mehmet ile başlayan Zonguldaklı madencilerin kömür yolunda mücadelesi; ailesinin geçimi, şehrinin geleceği ve vatanının müreffeh hâle gelme ilkesiyle canla başla çalışarak bir asırdan fazla süredir devam etmektedir. Bu aziz şehrin nice canları, bir avuç kömür için yerin yüzlerce metre altında oluşan kazalar sonucu hayatını yitirmesi bizleri derinden yaralamaktadır. Cumhuriyet tarihinin en büyük kazalarından biri olan ve 263 madencimizi kaybettiğimiz kara gecenin acısını 32. yıl dönümünde ilk günkü gibi hissediyor ve bu acıyı yüreğimizde hâlâ aynı korla paylaşıyoruz. Kozlu Grizu faciasının 32’nci seneidevriyesinde, emeği başında şehadete erişen maden işçilerimizi saygı, minnet ve dualarla yâd ediyor, böyle acıların bir daha yaşanmamasını Cenabıhak’tan niyaz ediyorum.”

Paylaş: