Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Öğrencilerden Anlamlı Proje

Gündem Yayın: 08.04.2015 14:03
Öğrencilerden Anlamlı Proje

Karabük Kıymet ve Mustafa Yazıcı Anadolu Lisesi öğrencileri Trafik olimpiyatları çerçevesinde Trafikte Gençlik Hareketi’ni başlattılar. Okul Müdürü Metin Ergün ve Felsefe Grubu Öğretmeni Ferdi Demircan danışmanlığında, Engin Kaan Özçelebi, Gökhan Çetin, H. Seda Keskin, N. Betül Demir ve Tuğçe Yıldır okullarında bir grup kurarak işe başladılar ve “Bilgi uzakta değil, güvenli trafik hayal değil” sloganı ile güvenli trafik konusunda bilgilendirme çalışmaları yaparak bir farkındalık oluşturmaya çalıştılar. Bunun için okullarını eğitim alanı haline getiren öğrenciler, trafik güvenliği konusunda “Bil, Uygula, Hayatta Kal” şeklinde üç aşamalı bir proje geliştirerek, proje çerçevesinde yarışmalar, oyunlar, trafik köşeleri, trafik polisi uygulamaları, trafik eğitim alanı gibi etkinlikler düzenlediler.
Grup Temsilcisi Engin Kaan Özçelebi; “Grubumuzun amacı, güvenli trafik konusunda, öncelikli olarak okulumuzda daha sonra ise diğer okullarda, bilgilendirme çalışmaları yaparak trafik konusunda farkındalık yaratarak öğrencilerin ve ailelerinin trafik ortamında güvenli bir hayat sürmelerini sağlamaktır.” Dedi.
Proje danışmanlarından Ferdi Demircan; “Yaptığımız durum analizleri sonucunda güvenli trafik konusunda özellik trafik işaretlerini öğrencilerin bilmediğini tespit ettik. Bu eksikliği gördükten sonra okulumuzda bir ekiple işe başladık ve bilgilendirme çalışmaları yaptık. Bunun yanında öğrencilerin trafik işaretlerini öğrenmeleri için çeşitli etkinlikler tasarladık ve bunları okul ortamında uyguladık. Zaten ana sloganımıza göre de eğitimin önce yakından başlaması gerektiğine inanıyoruz. Umarım yaptığımız çalışmalardan öğrencilerimiz zevk almış ve öğrencilerimize faydalı olmuştur” dedi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Manşet Yayın: 24.07.2024 13:47
Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesinin 5000 Evler Mahallesinde bulunan Ek Hizmet Binasındaki sorunların her geçen büyüdüğü ifade edilirken, 2023 yılı Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılarak adeta seçim yatırımı olarak kullanılan ek hizmet binasındaki sorunların giderilmesi  işinin Sağlık Bakanlığının uhdesinde olması hem İl Sağlık Müdürlüğünün hem de hastane yönetiminin elini kolunu bağlıyor.

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastane binasında yaşanan sorunlar gün geçtikçe artıyor. Mahalle sakinleri ve hastalar, binanın tam anlamıyla hizmet vermediğini ve çeşitli sorunlarla karşılaştıklarını belirtiyor.

Ek binanın en dikkat çeken problemleri arasında asansörlerin sürekli arızalanması ve tavanların sızdırması bulunuyor. Bu durum, hem hastaların hem de hastane personelinin günlük işleyişini olumsuz etkiliyor. Ayrıca, hastanenin birçok noktasında eksikliklerin ve tamirat gerektiren durumların mevcut olduğu ifade ediliyor.

“HASTANE EKSİK TESLİM EDİLMİŞ”

Edinilen bilgilere göre; Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastanesini firmanın eksiklerle birlikte Sağlık Bakanlığına teslim ettiği öğrenildi. Bununla birlikte hastanesinin eksiklerinin giderilmesi işinin tamamen Sağlık Bakanlığının uhdesinde olduğu belirtilirken, firmanın eksiklerle birlikte Bakanlığa hastaneyi teslim ettiği, Bakanlığında eksiklerle birlikte hastanenin geçici kabulünü yaptığı, iki senelik süresi olan geçici kabulün bir senesinin dolduğu bildirildi. Yine hastanenin tüm eksiklerinin Sağlık Bakanlığına iletildiği belirtilirken, Hastaneyi yapan firmanın konkordato ilan etmesinden dolayı eksikliklerin giderilmesi işinin başka bir firmaya ihale edileceği öğrenildi.

Öte yandan hastanenin eksikliklerinin giderilmesi noktasında Sağlık Bakanlığından para talep edildiği, ancak Bakanlığın buna karşı çıkarak hastanedeki eksikliklerin kendileri tarafından giderileceğinin söylendiği ifade edildi.

MAHALLE SAKİNLERİ VE HASTALAER TEPKİLİ

Mahalle sakinleri ve hastalar, bu sorunlar yüzünden sağlık hizmetlerinin aksadığını ve ek binanın tam anlamıyla hizmete açılmadığını dile getirerek yetkililerden çözüm bekliyor. 2023 Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılan hastanenin adeta seçim malzemesi olarak kullanıldığını da söyleyen mahalle sakinleri siyasilerin bu işe mutlaka çözüm bulması gerektiğini de ifade ediyorlar. Sağlık hizmetlerinden daha verimli ve sorunsuz bir şekilde faydalanmak isteyen vatandaşlar, ek binanın en kısa sürede gerekli onarımlarının yapılmasını ve eksikliklerin giderilmesini talep ediyor.

Diğer yandan bu sorunların çözülmesi, hem sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması hem de hasta ve çalışanların güvenliği açısından büyük önem taşırken,  Yetkililerin,  bu tür olumsuzlukları ortadan kaldıracak önlemler alması ve ek binanın tam anlamıyla işlevsel hale getirilmesi isteniyor.