Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Öğrenciler kitap fuarını gezdi

Kültür Sanat Yayın: 07.10.2023 00:36
İhlas Haber Ajansı
Öğrenciler kitap fuarını gezdi

Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılan ‘Karadeniz 8. Kitap Fuarı’nı ziyaret eden öğrenciler kitapları inceledi, yazarlarla buluştu.

Düzenlendiği ilk yıldan bugüne bölgenin kültürel yaşamına önemli katkılar sağlayan ve yüzlerce yayınevinin katılımıyla gerçekleşen Karadeniz 8. Kitap Fuarı; panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan bir dizi kültür etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Gerçekleştirilen etkinlikler ve imza günlerinde yüzlerce yazar okurlarıyla buluşma fırsatı yakalıyor.

Fuarda yer alan Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünün standında 34 yazar öğretmen, okuyucularıyla buluşuyor. Yazar okuyucu buluşmasının yanı sıra stantta güzel yazı, boyama kitabı çizim etkinliği, hat ve keçeden kitap ayracı yapma gibi çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor. Ayrıca Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Eski Kitap Yoktur, Henüz Okunmamış Kitap Vardır” sloganıyla düzenlenen etkinlikte öğrenciler okudukları kitapları standa getirerek okumadıkları kitaplarla değiştiriyorlar. Böylelikle öğrenciler paylaşım yaparak daha fazla kitaba erişme şansı yakalıyor.

Fuar ziyaretinde öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Ağar da eşlik etti. 30 Eylül Cumartesi günü açılan Karadeniz 8. Kitap Fuarı, 8 Ekim Pazar günü sona erecek.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Spor Yayın: 18.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Samsunspor’da “Kurban Bayramı” nedeniyle geleneksel bayramlaşma töreni gerçekleşti.

Nuri Asan Tesisleri’nde yapılan bayramlaşma törenine Samsunspor Futbol Kulübü İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, Samsunspor Futbol Kulübü Operasyon Direktörü ve İcra Komitesi Üyesi Soner Soykan, TFF Bölge Müdürü Haluk Tan, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güven, Samsunspor Kulübü yönetimi, Samsunspor divan kurulu üyeleri ve taraftarlar katıldı.

Bayramlaşma töreninde konuşma yapan Samsunspor İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, “Samsunspor adına hepinizin bayramını kutlarım. İnşallah böyle nice bayramları Süper Lig’de olarak hep beraber kutlarız” dedi.

Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Paylaş: