Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Öğrenciler hem motosikleti tanıdı hem de deneyimleme imkanı buldu

Karabük Yayın: 10.06.2024 21:57 |Güncelleme:11.06.2024 10:01
İhlas Haber Ajansı
Öğrenciler hem motosikleti tanıdı hem de deneyimleme imkanı buldu

AW224443 08 scaled

Karabük’te düzenlenen etkinlikle, ilkokul öğrencileri hem motosikleti tanıma hem de deneyimleme fırsatı yakaladı.

Safranbolu Müzekent Motosiklet Kulübü, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin katılımı ile Karabük’te motosikleti tanıma ve sürüş eğitimi etkinliği düzenledi.

Şehit Şendoğan Topçu İlkokulu’nda düzenlenen etkinlikte yunus timleri ile kulüp üyeleri öğrencilere motosiklete nasıl binileceğine dair bilgilendirmelerde bulunurken, Müzekent Motosiklet Kulübü Başkanı Celil Özdemir tarafından da motosiklet kullanırken kask, mont, dizlik ve eldivenin önemine değinildi.

Bilgilendirmenin ardından öğrencilere hem ATV hem de motosiklet sürme deneyimi yaşatıldı.

Gazetecilere konuşan Başkanı Özdemir, “Gençlerimize motosikleti, bilinçli ve güvenli kullanmaları, kaskın, montun, dizliğin, eldivenin önemini anlatacak eğitimler veriyoruz. Aynı zamanda motosikleti sevdirici aktivitelerimiz ve etkinliklerimiz oluyor. Bir parkur oluşturuyoruz. ATV’lerimiz, iki tekerlekli motosikletlerimizle çocukları motosiklete alıştırma sürecimiz devam ediyor. Her yıl bu etkinlikleri kulüp olarak organize ediyoruz” dedi.

Öğrencilerin motosiklete çok meraklı olduklarını ifade eden Özdemir, “Çok meraklılar, bilgililer de yani. Sağ olsun okul yönetimi çocukları trafik kuralları olarak ciddi bilgilendirmişler. Sorduğumuz sorulara hiç tereddüt etmeden toplu bir şekilde cevap verdiler. Bu bizi cidden şaşırttı. Hem gurur duyduk, hem onore olduk. Demek ki ektiğimiz fidanlar yeşermeye başlamış diyoruz. Biz 2014 yılından beri bu konuda ciddi uğraşıyoruz. Bu kadar da böyle bilinçli bir ilköğretim gençliği görmek bizi mutlu etti” diye konuştu.

>>>VİDEO<<<


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bozkan, “Eğitimde Türkiye’de ilk çeyrekteyiz”

Zonguldak Yayın: 25.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
Bozkan, “Eğitimde Türkiye’de ilk çeyrekteyiz”

Zonguldak il Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, eğitim ve yatırımlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Zonguldak il Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, Gazeteciler Cemiyeti’ni (ZGC) ziyaret etti. Gazetecilere açıklama yapan Bozkan, “Kazasız belasız eğitim öğretim yılını kapattık. Yaklaşık on bin çalışanımızla beraber huzurlu bir eğitim öğretim yılı geçirip çok şükür ciddi bir sorun yaşamadık. Eğitim öğretim yılı boyunca Aralık ve Kasım ayında yaşadığımız bir afet oldu. Orada çatılarımız uçtu. Devletin hızlı refleksiyle en hızlı şekilde giderdik. Onun dışında hani bu eğitim öğretim yılında önemli diyebileceğimiz herhangi bir sorun yaşamadık İnşallah önümüzdeki yıllarda hep beraber hayırlı hizmetler veririz. Hayırlı işler yaparız. Tatil sezonunda yatırım için gelecek ödeneğin tamamını kullanacağız. Kaç okulda onarım ve bakım yapılacağı ile ilgili acil çıkabilecek, anlık çıkabilecek yatırımlar nedeniyle kaç okulda yatırım yapılacağı İle ilgili veremiyorum. Onarım ve bakımları eylül ayında öğrencilerimiz geri dönünceye kadar tamamlayacağız” dedi.

Eğitim başarısında Türkiye’de ilk çeyrekte olduklarını ifade eden Bozkan, “Böyle keskin çizgilerle bir rakam belirtemiyorum. Fakat mükemmel de sıra yok. Biz en iyi olma tarafındayız. Ama keskin bir rakam vermem mümkün değil yüksek verilerle. Bu doğru olmaz. Bildiğimiz bir şey var Zonguldak eğitim başarısında Türkiye de ilk çeyreğin içinde. Eğitim öğretim yılı içinde TÜBİTAK’ta çok güzel projeler yapıldı. Bir ekibimiz Türkiye ikincisi oldu. Zonguldak Belediyesi’yle Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa engelsiz yaşam merkezinde düzenledi. Çalışmaları sonucunda teknoloji tasarım alanında Türkiye ikincisi oldu. Yine bir okulumuz kimya projesinde jüri özel ödülüne layık görüntü. Önümüzdeki yıllarda marka olmayı, teknoloji tasarımla ilgili yapılacak projelerde yazılım projelerinde planımız, programımız, marka şehir haline gelmek. Hatırı sayılır bir öğretmen açığımız yok. Sadece özel eğitim alanında açığımız var bazı branşlarda fazlamız var. Anlık açıklar oluşabilir. Bunlar giderilir. Sınıf öğretmenliğinde merkez ilçede açığımız var. Çok ciddi bir açığımız yok. Bu da emekli olanlardan kaynaklanıyor. Edebiyat öğretmeni fazlalığı var. Önümüzdeki yıllar bunlar tamamlanacak. Bilindiği üzere Yayla Okulunun yıkımı ile ilgili bir mahkeme süreci başladı. O mahkemenin sonuçlanmasını beklemek yerine Milletvekilimiz Muammer Avcı’nın öncülüğünde kolejin altında dört buçuk dönüme yakını bir arazi var. Şu anda zemin etüdü yapılıyor. İnşallah bu yaz ihalesini yapıp 24 derslikli Yayla Ortaokulunun yaptıracağız. Mahkeme süreci devam ettiği için ve bilirkişi raporu dayanıklı değildir İhtimali üzerine Yeni gayda okulun temelini atmaya hazırlanıyoruz. Kız Meslek lisesi kesinlikle yıkılmayacak ve kalıcı olarak kalacak. Kız Meslek lisesi için restorasyon, güçlendirme ihalesi başlayacak en kısa zamanda. Uzun zamandır yapımı devam eden Bahçelievler İlkokulu önümüzdeki 2024-2025 eğitim öğretim yılında eğitim öğretime açacağız. Halk Eğitim Merkez binası yapılan binaya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yeni eğitim öğretim yılında taşınacağız 69 Ambarları mevkiinde Bilim Sanat Merkezi olarak yapılan binaya Rehberlik Araştırma Merkezleri, özel eğitim anaokulu, İki katı halk eğitim merkezidir. Hemen Milli Eğitim Müdürlüğümüz binasının yanındaki binaya. Onların geçişi de önümüzdeki eğitim öğretim yılında gerçekleşecek” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık ve gazetecilere görevlerinde başarılar dileyerek, “Çok zor ve meşakkatli bir göreviniz var. Allah yardımcınız olsun” dedi.