Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Ocak’tan Milletvekili Candan’a Islah OSB ve Yol Teşekkürü

Zonguldak Yayın: 06.09.2014 07:43
Ocak’tan Milletvekili Candan’a Islah OSB ve Yol Teşekkürü

ZONGULDAK ’ın Alaplı ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak, “Alaplı Islah Organize Sanayi Bölgesi ve Mollabey alternatif yol çalışması konusunda projelerimize destek vererek hayata geçmesini sağlayan Bölge Milletvekilimiz Prof. Dr. Ercan Candan’a samimi yaklaşımlarından ve gayretlerinden dolayı teşekkürlerimizi belirtiyoruz” dedi. Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ocak, beraberinde Meclis Başkanı Hasan Öztürk ile birlikte Alaplı Islah Organize Sanayi Bölgesi ile Mollabey’i birbirine bağlayan alternatif alt yol çalışmalarını ve dere ıslahı çalışmalarını yerinde inceledi. Islah OSB ve Mollabey alternatif yol konusunda kendilerine büyük destek veren AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan’a teşekkür eden Ocak, “Zonguldak Milletvekilimiz Prof.Dr.Ercan Candan’ın büyük emekleri ve çalışmaları ile yapımına başlanan alt yolda çalışmalar son derece güzel ilerliyor. Bu yol sanayicilerimiz için büyük ihtiyaçtı. Bu yolun tamamlanması ile Alaplı Çayboyu mevkiinde faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarının yol konusunda yaşadıkları büyük sıkıntı ortadan kalkmış olacak. Şöyle ki daha önce dar olan mevcut üst yolu kullanan TIR’lar ve ağır vasıta araçların fabrikalara ulaşması yükleme boşaltma yapması konusunda büyük sıkıntılar oluyordu. Bu sıkıntı Zonguldak Milletvekilimiz Prof. Dr. Ercan Candan’a odamızca sanayicilerimizden gelen talep ve istekler doğrultusunda iletilmiş olup vekilimiz konu hakkında ciddi bir yol haritası çıkartmış yol çalışması ile birlikte Alaplı deresinin ıslahı ve Islah Organize Sanayi alanı ilan edilmesi ile ilgili çalışmaların başlatılması için büyük gayret göstermiş ve başarıya ulaşmıştır. Vekilimiz Alaplı Islah OSB çalışmalarına da oldukça önem ve destek vermiştir. Alaplı çayının ıslahının yapılması ve taşmaması içinde DSİ Tarafından çalışmalar devam etmektedir. Yol yapımı dere ıslahı çalışmaları bir bütün içerisinde gerçekleştirilmektedir. Böylelikle bu alanda hem dere taşması tehdidi ortadan kalkmış olacak, hem araç trafiği rahatlamış olacak hem de sanayiciler için yükleme boşaltma yapma daha kolaylaşmış olacaktır. İlerisi içinde bu çalışmalar Alaplı nın bu bölgesinde yapım çalışmaları başlayacak olan Alaplı Islah OSB bölgesinde ki sanayi yoğunlaşmasını da rahatlatacaktır. Oda olarak projelerimizin hayata geçmesini sağlayan bölge Milletvekilimiz Prof. Dr. Ercan Candan a samimi yaklaşımlarından ve gayretlerinden dolayı teşekkürlerimizi belirtiyoruz. Bundan sonrasında yapılacak olan çalışmalarda da vekilimizin desteklerini bekliyor, desteklerini sürdüreceklerine inanıyoruz. Özellikle ÇED aşaması tamamlanan Alport Alaplı Liman Projesi konusunda da vekilimizin konuyu takip ettiğini biliyor ve çözeceğine inanıyoruz” dedi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: