Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Nenad Bjelica: “Takım ruhunu gösteremedik”

Spor Yayın: 28.08.2023 16:00
İhlas Haber Ajansı
Nenad Bjelica: “Takım ruhunu gösteremedik”

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Nenad Bjelica, Çaykur Rizespor maçının akabinde yaptığı açıklamada, ekip ruhunu gösteremediklerini söyledi.

Trendyol Üstün Lig’in 3. haftasında alanında Trabzonspor, alanında Çaykur Rizespor’a 3-2 mağlup oldu. Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Trabzonspor Teknik Yöneticisi Nenad Bjelica, Çaykur Riizespor’u tebrik ederek, “Hak ettikleri bir galibiyet aldılar. Bir çok durumdan yararlanamadık. Gol fırsatlarını değerlendirebilseydik daha farklı olabilirdi. Maçın geneline baktığımızda uygun ve berbat anlar vardı. Maçın düzgün olduğumuzu anlarda kalemizde gol gördük. Bunu karşın savaşmaya devam ettik ve maçı bırakmadık. Yeni 10 oyuncumuz var. Bizimle bir arada Trabzonspor’a alışmaya çalışıyorlar. Arkadaşlarına alışmaya çalışıyorlar. Yapmamız gereken çalışmak ve çalışmaya devam etmek. Kadrosu hak ettiği yerlere taşımak” dedi.

“Umut Bozok neden değersizleştiriliyor anlamıyorum”

“Transferde, Petkovic isminin daima gündemde olması forvet oyuncuları üzerinde bir baskı oluşturuyor mu?” sorusuna Bjelica, “Yanlış bilmiyorsam ulusal ekipte oynayan bir oyuncudan bahsediyoruz. Umut Bozok yahut Enis Destan baskı altında demek yanlışsız olmayabilir. Adaletsizlik olur. Ben de elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Elimdeki oyuncularla en düzgününü yapmaya çalışıyorum. Benim yerimde siz olsanız kimi oynatırdınız? Umut Bozok, ulusal grupta da elinden geleni yapmaya çalışan kendi ekibinde da uğraş etmeye çalışan Türk bir oyuncunun neden bu kadar basın tarafından eleştirildiğini anlayamıyorum. O da elinden geleni yapmaya çalışıyor. Makus bir maç çıkardığında, onun üzerinde oluşan yıkımı ben her gün telefi edip, o yıkımın üzerine bir inşa etmeye çalışmak zorundayım. Bu da düşünce oluşturuyor. Bu oyuncunun bu kadar değersizleştirilmeye çalışılmasını anlayamıyorum. Alanda onunla birlikte 5+5 oyuncu daha vardı” diye cevapladı.

“Kararları ben veriyorum”

Abdulkadir Ömür ve Telkic tercihleri üzerine ise Bjelica, “Bu benim kararımdı. Kararları teknik adamlar verir. Kimin oynayıp oynamayacağına ben karar veriyorum. Bazen kusur da yapabilirim lakin kararları ben veriyorum ve karar benimdi” sözlerini kullandı.

“Takım olma yolunda eksiklerimiz vardı”

“Çaykur Rizespor ile aramızdaki fark grup olma farkıydı” diyen Bjelica kelamlarını şöyle tamamladı:

“Bugün bizim ismimize eksik olan kadro ruhuydu. Biz bunu gösteremedik. İnancı alana koyamadık. Ortamıza katılan bir çok genç arkadaşımız var. Bu oyuncuların Trabzonspor düzeyine çıkabilmeleri için onlara sabır göstermeliyiz. Onlar geleceği olan oyuncular. Çalışmaları, öğrenmeleri gereken çok şey var. Rakibimiz grup olma olgusunun içini doldurdular. Biz kadro olmalıyız. Grup olma olgusunun içini doldurmalıyız. Bizim ismimize eksik olan buydu. Bana mühlet verilirse, benim işim bu kadro olgusunu oluşturmak. Bu grup olgusuna ayak uyduramayan yahut bir ekip içinde olmak istemeyen kim olursa olsun bizimle birlikte olmayacak. Sonucu ne olur ise olsun grup ruhuna katkı sağlamak istemeyen bizimle bir arada olmayacak. Kâfi vakti bulabilirsem ben de bunun garantisini verebilirim.”

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.