Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Nenad Bjelica, mesleğinin en kıymetli takımını çalıştırıyor

Spor Yayın: 22.09.2023 04:12
İhlas Haber Ajansı
Nenad Bjelica, mesleğinin en kıymetli takımını çalıştırıyor

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Nenad Bjelica, mesleğinin en kıymetli ve en geniş takımını çalıştırıyor.

Trendyol Harika Lig’in 5. haftasında alanında Beşiktaş’ı 3-0 mağlup eden Trabzonspor, haftayı moralli kapattı. Transferin son günlerinde kıymetli isimleri takımına katan bordo-mavililer, ekip bedelini de 135 milyon Euro’ya yükseltti. Karadeniz temsilcisinin teknik yöneticisi Nenad Bjelica ise mesleğinin en kıymetli ve en geniş takımını çalıştırıyor.

Hırvat teknik adamın, 2020-2022 dönemlerinde çalıştırdığı Osijek kadrosu 17 milyon Euro, 2018-2020 dönemlerinde misyon aldığı Dinamo Zagreb 80 milyon Euro, 2016-2018’de başında bulunduğu Lech Poznan 32 milyon Euro, 2014-2015 döneminde teknik yöneticiliğini yaptığı Spezia Calcio 48 milyon Euro, 2013-2014 döneminde teknik işvereni olduğu FK Austria Wien 18 milyon 500 bin Euro, 2010-2013 döneminde çalıştırdığı Wolfsberger de 13 milyon Euro takım bedeline sahipti.

Golcü kimlik

Trabzonspor, Bjelica idaresinde de golcü bir kimliğe büründü. Geçtiğimiz dönemin birinci 5 haftasında 6 gol atıp, 5 gol yiyen bordo-mavililer, bu dönem ise rakip fileleri 11 kere sarsarken, ağlarına 6 gol gördü.

Karadeniz takımında, ligin başı olmasına karşın 8 oyuncu da golle tanıştı. Bakasetas, Bardhi ve Enis Destan 2’şer, Denswill, Bonkoviç, Göktan Gürpüz, Vıica ve Onuachu da 1’er gol kaydettiler.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’ün Sorunları Kimin Umurunda..!

Manşet Yayın: 24.06.2024 15:04
Karabük’ün Sorunları Kimin Umurunda..!

AK Parti Karabük Milletvekilleri düğün dernek  dolaşarak çok çalışmanın verdiği yorgunluğu atarken,  CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay ise Karabük ve ilçelerinin sorunlarını  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıyor.

Karabük’ün sorunları, AK Parti ve CHP milletvekili arasında büyük bir fark yaratıyor. AK Parti Karabük Milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç, düğün dernek dolaşarak, yoğun çalışmanın verdiği yorgunluğu atmakla meşgulken, CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, Karabük ve ilçelerinin sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıyarak aktif bir rol üstleniyor.

CHP Milletvekili Cevdet Akay, TBMM’de yaptığı konuşmalar ve verdiği önergelerle Karabük’ün çeşitli sorunlarına dikkat çekiyor. Altyapı eksikliklerinden, eğitim ve sağlık hizmetlerindeki yetersizliklere, sanayi ve tarım alanındaki problemlere kadar birçok konuyu gündeme getiren CHP Milletvekili Akay yaptığı açıklamada, Karabük halkının sesi olmayı ve sorunlarına çözüm bulmayı amaçladığını ifade ederken, sorunları meclis gündemine taşımaya devam edeceğini söyledi.

Öte yandan AK Parti Karabük Milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç’ın  Karabük’ün ihtiyaçlarını ve sorunlarını göz ardı ettiği dile getirilirken, daha çok sosyal etkinliklerde boy göstermeleri ve bunu da sosyal medya hesaplarından paylaşmaları eleştirilere neden oluyor. Vatandaşlar, “Milletvekillerinin düğün, nişan gibi organizasyonlara katılımı, seçmenleriyle birebir temas kurmaları açısından önemli ama   Karabük ve çevresindeki problemlerle ilgilenmeleri gerektiği de unutulmamalıdır” diyerek AK Parti Milletvekillerini sorunların çözümü noktasında göreve davet ettiler.

2023 Yılında yapılan Genel Seçimler ile 2024 yılında yapılan Yerel Seçimlerde iktidara Karabük halkının çoğunluğunun desteği bilinirken, vatandaşlar da bunun karşılığı olarak

Milletvekillerinden  aktif bir şekilde sorunları dile getirmesini ve çözüm odaklı çalışmasını bekliyor.  Muhalefet Milletvekili olmasına rağmen Cevdet Akay’ın Karabük’ün sorunlarını mecliste dile getirmesi önemli bir adım olarak görülse de  kalıcı ve etkili çözümler için tüm milletvekillerinin ortak bir çalışma yürütmesi gerektiğine dikkat çekiliyor.