Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

MÜSİAD’tan kurum müdürlerine ziyaret

Gündem Yayın: 10.08.2022 07:42
MÜSİAD’tan kurum müdürlerine ziyaret

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Karabük Şube Başkanı Cengiz Ünal, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ve sektör başkanlarıyla birlikte kurum müdürlerini ziyaret etti.
MÜSİAD Karabük Şube Başkanı Ünal ve yönetim kurulu üyeleri ilk olarak Karabük Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İsrafil Yıldız’ı ziyaret etti.
Karabük’te 6 ay önce göreve başlayan Sanayi ve Teknoloji Müdürü Yıldız’a görevinde başarılar dileyen Başkan Ünal, 65 üye ile Karabük’e hizmet ettiklerini ve kent ticaretinin yüzde 80’nin bu üyeler tarafından sağlandığını söyledi.
MÜSİAD’ın Yurt içi ve Yurt dışı olmak üzere 189 şubenin olduğunu aktararak çalışmalar hakkında da bilgiler aktaran Ünal, “ Sanayicileri bir araya getiren bir faktör değil burası aslında, üye olanlardan genç girişimcilerden sanayi ve üretimine iş yapacak yeni beyinler ortaya çıkıyor. Genç Müsiad’ta da bu noktada biraz daha ağırlık veriyoruz. 12 bin 500 üye ile dünyaya kök salmış geniş bir toplum kuruluşuyuz. Ülkemizin ve kentimizin ekonomik alanda ihracat noktasında daha iyi noktalara gelmesi adına yoğun bir çalışma ve projeler yapıyoruz.” dedi.
Yıldız ise, Ünal ve yönetim kurulu üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek Müdürlüklerinin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
MÜSİAD heyeti daha sonra Ticaret İl Müdürü Feridun Karataş’ı da makamında ziyaret ederek karşılıklı fikir alış verişinde bulunduktan sonra, geçtiğimiz aylarda Deftardarlık görevine atanan Nazım Kaya’yı ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. (İHA)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güneşli havada sis farı yakınca ceza yedi, “Sis farlarının açık olması hoşuma gidiyor” dedi

Gündem Yayın: 23.06.2024 04:00
İhlas Haber Ajansı

Bolu’da polis ekiplerinin denetim yaptığı noktaya sis farları açık şekilde gelen ve 690 lira ceza yazılan sürücü, “Sis farlarının açık olması hoşuma gidiyor. Arabayı gösteriyor” dedi.

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, bayram tatili nedeniyle kent genelinde trafik denetimlerini sıkılaştırdı. Trafik polisi ekipleri Borazanlar Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Bulvarı üzerinde şok uygulama gerçekleştirdi. Yüksek ses müzik, abart egzoz, sis farı ve emniyet kemeri takmayan sürücülere göz açtırılmadı. Ekipler tarafından yaklaşık 1 saat boyunca yapılan uygulamada 50’ye yakın araç denetlendi. Kurallara uymayan bir sürücüye ise cezai işlem uygulandı.

“Sis farları hoşuma gidiyor”

Sis farı açık olan bir sürücü trafik denetim noktasında durduruldu. Güneşli havada sis farı ile seyahat eden sürücüye trafik polisi tarafından, gece ve gündüz sis olmadığı sürece sis farlarını yakmaması gerektiği yönünde uyarıda bulundu. Sis farlarının açık olması sebebiyle otomobil sürücüsüne 690 lira para cezası kesildi. Ceza yazılan sürücü, “Yapacak bir şey yok. Sağlık olsun. Sis farlarının açık olması hoşuma gidiyor. Arabayı gösteriyor” dedi.