Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Modifiye araçlara ceza yağdı

Gündem Yayın: 24.08.2017 14:09
Modifiye araçlara ceza yağdı

Karabük’te İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, modifiyeli araç ve abartılı egzozlara yönelik uygulama yaptı. Kentin değişik noktalarından yapılan uygulamada 22 sürücüye 14 bin 900 TL idari para cezası kesildi.
Polis ekipleri, standart dışı uygunsuz egzoz, far, jant, lastik ve cam filmi gibi, trafiği tehlikeye sokan modifiye araç sürücülerine yönelik şehir merkezi ve 100 Yıl. Mahallesinde uygulama yaptı. Sürücülerin evrakları da kontrol edildi. 2 saat süren uygulamada 65 araç durduruldu. 5 sürücünün ehliyetsiz olduğu belirlenen uygulamada abartı egzoz bulunan bir araç ise trafikten men edildi. Yapılan denetimlerde ise 22 sürücüye 14 bin 900 TL idari para cezası kesildi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trafik denetimleri sıkılaştırıldı

Gündem Yayın: 23.07.2024 20:22
İhlas Haber Ajansı

Bolu-Mudurnu kara yolunda jandarma ekipleri denetimlerini sıkılaştırdı. Özellikle yaz aylarında çiftçilerin sıkça kullandığı yolda traktör sürücüleri reflektör konusunda uyarıldı.

Bolu İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Mudurnu İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri Bolu-Mudurnu kara yolunda denetim yaptı. Yaklaşık 2 saat süren denetimlerde onlarca araç denetlendi. Özellikle yaz aylarında çiftçilerin sıkça kullandığı güzergah üzerinde tarlasından balya taşıyan traktör sürücüleri reflektör konusunda uyarıldı. Jandarma ekipleri tarafından reflektörlerin temiz olması gerektiği vurgulandı. Ayrıca güzergah üzerinde emniyet kemeri takmayan sürücülere de cezai işlem uygulandı.

Ekiplerin denetimleri sıkılaştırarak devam ettireceği öğrenildi.

Paylaş: