Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Milli takıma seçilen bedensel engelli basketbolcu Avrupa Şampiyonası’nda ter dökecek

Manşet Yayın: 07.06.2024 11:35
Milli takıma seçilen bedensel engelli basketbolcu Avrupa Şampiyonası’nda ter dökecek

Karabük Demirkartal Gençlik ve Spor Kulübü’nün 18 yaşındaki oyuncusu Bilal Mert Taşoğlu, 22 Yaş Altı Tekerlekli Sandalye Erkek Milli Basketbol Takımı ile Avrupa şampiyonluğu hedefliyor.

Tekerlekli Sandalye Süper Ligi’nde Karabük Demirkartal GSK forması giyen Bilal Mert Taşoğlu 19-30 Haziran tarihlerinde İspanya’da düzenlenecek U22 Avrupa Şampiyonası’nda 22 Yaş Altı Tekerlekli Sandalye Erkek Milli Basketbol Takımı’nın 12 kişilik milli takım kadrosunda yer aldı.
Küçük yaşlardan beri Galatasaray taraftarı olduğunu ve futbolcu olma hayali olduğunu söyleyen Bilal Mert Taşoğlu o zamanlar Kardemir Karabükspor Bedensel Engelli Basketbol Takımı forması giyen Cemal Kurt’un tavsiyesi ile basketbola yöneldiğini söyledi. Yaklaşık 10 yıldır basketbol oynayan Taşoğlu bu süreç boyunca başta ailesi olmak üzere destek olan herkese teşekkür etti.
Kardemir Karabükspor’da basketbola başladığını belirten Taşoğlu, “4-5 sene Karabükspor’daydım. Sonra bir ayrılık oldu. Maalesef kulüp kapandı. Karabük Demirkartal GSK kuruldu. Orada da 3.Lig ve 2.Lig’i namağlup bitirerek 1.Lig’e yükseldik. Orada bir sene aksilik olsa da ikinci senemizde Süper Lig’e yükseldik. İnşallah orada da şampiyonluk istiyoruz. Taraftarlarımız sağ olsun. Ağabeylerim hepsi çok yardımları oldu bana. Hepsinin emeği var bende” dedi.

AW221978 02 scaled

“Avrupa Şampiyonası’nda şampiyon olup kupayı getirmek istiyoruz”
Taşoğlu daha önce 23 Yaş Altı Tekerlekli Sandalye Erkek Milli Basketbol Takımı’nda oynadığını vurgulayarak, “Dünya şampiyonasında oynadık. Tayland’da yapıldı o da. Maalesef iyi geçmedi. Maalesef diyorum aslında iyi bir şey ama o kadar finale gidip finalde kaybetmek bizi üzdü. Dünya ikincisi olduk. Japonya’ya 5 sayı farkla kaybettik. İnşallah bu sene Avrupa Şampiyonası’nda şampiyon olup kupayı getirmek istiyoruz. 14-19 Haziran arasında Ankara’da bir kamp gerçekleştirilecek. 19 Haziran’da İspanya’ya uçacağız. 19-30 Haziran arasında da turnuvamız gerçekleşecek” şeklinde konuştu.
Milli takıma davet alması ile ilgili olarak Taşoğlu, “Anlatılmaz bir duygu. Gerçekten çok mutluyum. Ülkemi temsil etmek Küçükken diyordum ya futbolcu olacağım diye. Futbolcu olarak milli takımı hayal ediyorum da basketbolda hayal etmiyorum milli takımı. Önümde böyle bir imkan var. Ailemi, Karabük’ü, ülkemi gururlandırmak için sabırsızlıkla bekliyorum. İlerde A Milli Takım’da oynama hayalim var tabi ki. 2028 yılında Los Angeles’ta düzenlenecek olimpiyat oyunları var. Orayı çok istiyorum. Onun için de çok çalışacağım. Elimden gelen her şeyi yapacağım” ifadelerini kullandı.

>>>VİDEO<<<


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bozkan, “Eğitimde Türkiye’de ilk çeyrekteyiz”

Zonguldak Yayın: 25.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
Bozkan, “Eğitimde Türkiye’de ilk çeyrekteyiz”

Zonguldak il Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, eğitim ve yatırımlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Zonguldak il Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, Gazeteciler Cemiyeti’ni (ZGC) ziyaret etti. Gazetecilere açıklama yapan Bozkan, “Kazasız belasız eğitim öğretim yılını kapattık. Yaklaşık on bin çalışanımızla beraber huzurlu bir eğitim öğretim yılı geçirip çok şükür ciddi bir sorun yaşamadık. Eğitim öğretim yılı boyunca Aralık ve Kasım ayında yaşadığımız bir afet oldu. Orada çatılarımız uçtu. Devletin hızlı refleksiyle en hızlı şekilde giderdik. Onun dışında hani bu eğitim öğretim yılında önemli diyebileceğimiz herhangi bir sorun yaşamadık İnşallah önümüzdeki yıllarda hep beraber hayırlı hizmetler veririz. Hayırlı işler yaparız. Tatil sezonunda yatırım için gelecek ödeneğin tamamını kullanacağız. Kaç okulda onarım ve bakım yapılacağı ile ilgili acil çıkabilecek, anlık çıkabilecek yatırımlar nedeniyle kaç okulda yatırım yapılacağı İle ilgili veremiyorum. Onarım ve bakımları eylül ayında öğrencilerimiz geri dönünceye kadar tamamlayacağız” dedi.

Eğitim başarısında Türkiye’de ilk çeyrekte olduklarını ifade eden Bozkan, “Böyle keskin çizgilerle bir rakam belirtemiyorum. Fakat mükemmel de sıra yok. Biz en iyi olma tarafındayız. Ama keskin bir rakam vermem mümkün değil yüksek verilerle. Bu doğru olmaz. Bildiğimiz bir şey var Zonguldak eğitim başarısında Türkiye de ilk çeyreğin içinde. Eğitim öğretim yılı içinde TÜBİTAK’ta çok güzel projeler yapıldı. Bir ekibimiz Türkiye ikincisi oldu. Zonguldak Belediyesi’yle Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa engelsiz yaşam merkezinde düzenledi. Çalışmaları sonucunda teknoloji tasarım alanında Türkiye ikincisi oldu. Yine bir okulumuz kimya projesinde jüri özel ödülüne layık görüntü. Önümüzdeki yıllarda marka olmayı, teknoloji tasarımla ilgili yapılacak projelerde yazılım projelerinde planımız, programımız, marka şehir haline gelmek. Hatırı sayılır bir öğretmen açığımız yok. Sadece özel eğitim alanında açığımız var bazı branşlarda fazlamız var. Anlık açıklar oluşabilir. Bunlar giderilir. Sınıf öğretmenliğinde merkez ilçede açığımız var. Çok ciddi bir açığımız yok. Bu da emekli olanlardan kaynaklanıyor. Edebiyat öğretmeni fazlalığı var. Önümüzdeki yıllar bunlar tamamlanacak. Bilindiği üzere Yayla Okulunun yıkımı ile ilgili bir mahkeme süreci başladı. O mahkemenin sonuçlanmasını beklemek yerine Milletvekilimiz Muammer Avcı’nın öncülüğünde kolejin altında dört buçuk dönüme yakını bir arazi var. Şu anda zemin etüdü yapılıyor. İnşallah bu yaz ihalesini yapıp 24 derslikli Yayla Ortaokulunun yaptıracağız. Mahkeme süreci devam ettiği için ve bilirkişi raporu dayanıklı değildir İhtimali üzerine Yeni gayda okulun temelini atmaya hazırlanıyoruz. Kız Meslek lisesi kesinlikle yıkılmayacak ve kalıcı olarak kalacak. Kız Meslek lisesi için restorasyon, güçlendirme ihalesi başlayacak en kısa zamanda. Uzun zamandır yapımı devam eden Bahçelievler İlkokulu önümüzdeki 2024-2025 eğitim öğretim yılında eğitim öğretime açacağız. Halk Eğitim Merkez binası yapılan binaya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yeni eğitim öğretim yılında taşınacağız 69 Ambarları mevkiinde Bilim Sanat Merkezi olarak yapılan binaya Rehberlik Araştırma Merkezleri, özel eğitim anaokulu, İki katı halk eğitim merkezidir. Hemen Milli Eğitim Müdürlüğümüz binasının yanındaki binaya. Onların geçişi de önümüzdeki eğitim öğretim yılında gerçekleşecek” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık ve gazetecilere görevlerinde başarılar dileyerek, “Çok zor ve meşakkatli bir göreviniz var. Allah yardımcınız olsun” dedi.