Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Milli Savunma Bakanı Akar: “En son terörist etkisiz hale getirilene kadar operasyonlarımız devam edecek’’

Türkiye Yayın: 28.05.2023 16:15
Milli Savunma Bakanı Akar: “En son terörist etkisiz hale getirilene kadar operasyonlarımız devam edecek’’

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “n son terörist etkisiz hale getirilene kadar operasyonlarımız devam edecek. Bu konuda ne yaparlarsa yapsınlar kesinlikle durmak yok’’ dedi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Beyoğlu Belediyesi’nin ev sahipliğinde Hasköy Kültür Sanat ve Gösteri Merkezi’nde düzenlenen ’Terörle Mücadele ve Hudut Güvenliği’ konferansına katıldı. Bakan Akar’a Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da eşlik etti. Konferansta yoğun sevgi seliyle karşılaşan Bakan Akar’a gençler asker selamı verdi. Mehter Marşı ile başlayan konferansta Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’ın açılış konuşmasının ardından Bakan Akar bir konuşma yaptı.
Bakan Akar, Türkiye’nin hudut güvenliği konusuna değinerek, “’Bizim için esas olan iki temel kural var. Birincisi devletin bekası ve güvenliği yani tehlikelere karşı tedbirli olması. İkincisi de oralarda yaşayanların refahı. Biz de buna çalışıyoruz ve bunu engellemeye çalışıyorlar. Bunun için her türlü engeli önümüze çıkarmaya çalışıyorlar. Bunun için de basını kullanıyorlar. O çok tarafsız olduğu söylenen basınla Türkiye ve Sayın Cumhurbaşkanı aleyhine demediklerini bırakmıyorlar. Bunu yapmalarının nedeni Türkiye’nin onların istediği şekilde olmaması. Çünkü Türkiye söz dinleten Türkiye. Onlar sözünü dinlemeyen değil, söz dinlettirdikleri birini istiyorlar. Türkiye’nin bu tutumundan oldukça rahatsız oluyorlar. Allah’ın izniyle korktukları da başlarına gelecek. Daha önce ekonomik, siyasi ve politik engellemeler yaptılar. Böyle baş edemeyeceklerini anladılar ellerinde en son kukla olarak teröristler kaldı. Şu ana kadar Mehmetçik buna müsaade etmedi. Bunlar bildiğiniz gibi önce dağlarda sonra şehirde çukur kazdılar. Mehmetçiğimiz onları kazdıkları çukurlara gömdü. Şimdi Irak’ta da Suriye’de de Mehmetçik bunların ensesinde. Bulundukları yerleri Mehmetçik iğneyle kuyu kazar gibi onları buluyor ve başlarına yıkıyor. Biz Irak ve Suriye’de tüm komşularımızın toprak bütünlüğüne saygılıyız. Biz işgalci değiliz, biz teröristlerin peşindeyiz. Ülkemizin güneyini korumak, oradaki vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak için onların peşindeyiz. En son terörist etkisiz hale getirilene kadar operasyonlarımız devam edecek. Bu konuda ne yaparlarsa yapsınlar kesinlikle durmak yok’’ dedi.

“Hudutlarımız Cumhuriyet tarihinin en yoğun tedbirleriyle korunuyor’’
Akar, konuşmasında muhalefete de yüklenerek, “Bazıları Suriyelileri göndereceklerini söylüyor. Biz göndermeyeceğiz demiyoruz ki. Bunun bir usulü var. Bu insanlar varil bombalarından kaçtılar, annelerini, babalarını, çocuklarını kaybettiler. Biz bunlara hayır mı diyecektik? Biz inancımız ve geleneğimiz gereği bunları aldık ve kabul ettik. 80 binden fazlası zaten dönüyor, dönmeyecek diye bir şey yok. Bunu bazıları bilinçli bir şekilde istismar ediyorlar. Bu bir istismar konusu değil, insanlık konusu. Herkes evine dönecek ama bir sıra ve usül dahilinde dönecekler. Bizim Irak ve Suriye’de bulunmamız hukuka aykırı değil. Biz orada uluslararası hukuk çerçevesinde hudutlarımızı koruyoruz. Hudutlarımız Cumhuriyet tarihinin en yoğun tedbirleriyle korunuyor. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Bazıları başka ülkelerin fotoğraf ve videolarını getirip bizim ülkemizde olmuş gibi yalan yanlış yorumlarla kamuoyunu aldatmaya çalışıyorlar. Togg’umuzu, Atak helikopterlerimizi, İHA, SİHA, Kızılelmalarımızı yaptık, aynı zamanda ihraç ediyoruz. Muhalefet denilen kişiler her şeyde bir şey buluyorlar. Buraya hepimiz için gurur meselesi olan TCG Anadolu geldi, Togg yapıldı, buna bile kulp taktılar. Cumhurbaşkanımızın rakibi yok, bizim tek rakibimiz rehavet. 20 sene önceki sorunları nasıl çözdüysek Allah’ın izniyle önümüzdeki sorunları da hep beraber çözeceğiz’’ diye konuştu. (İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Evin bacasında başlayan yangın çatıya sıçradı

Zonguldak Yayın: 03.12.2023 16:12
Kaynak: İHA

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde meydana gelen yangında bir evin çatısı tamamen yandı. Yangında çatı katında bulunan beklettiği 1 ton fındıktan 6 çuvalı zarar gördü.

Yangın, Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Cambazlı köyünde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; Alaplı ilçesine bağlı Cambazlı köyündeki Şenol A.’ya ait 2 katlı evin bacanın tutuşması sonucu yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın evin çatısına sardı. Alaplı İtfaiyesinin müdahale ettiği yangın bir süre sonra kontrol altına alındı. Can kaybı ve yaralanmanın olmadığı yangında evin çatı bölümü komple yandı. Yangın esnasında Çatı katında bulunan 1 ton fındıktan 6 çuvalı yangından etkilenerek zarar gördüğü öğrenildi. Yangın esnasında evin çatı katında büyük çaplı maddi hasar meydana geldi.