Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Milli Eğitim Müdüründen Eskipazar’da okul ziyaretleri

Gündem Yayın: 05.11.2021 10:48
Milli Eğitim Müdüründen Eskipazar’da okul ziyaretleri

Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Eskipazar İlçesinde okul ziyaretlerinde bulundu. Eskipazar İlçe Kaymakamı Furkan Korkusuz’u da ziyaret eden Müdür Akbaş, Kaymakam Korkusuz’la İlçedeki eğitim öğretim faaliyetleri, yatırımlar ve projeler hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.  Müdür Akbaş ayrıca; Eskipazar İlçesinde yapımı devam eden 80 kişi kapasiteli Ortaöğretim pansiyonu inşaatında incelemelerde bulundu. Müdür Akbaş daha sonra Şehit İsa Eken İlkokulu’nun “Bahçede Trafik Var!” projesi kapsamında bahçede oluşturulan trafik eğitimi parkurunu yerinde inceledi.

İLK ZİYARET KAYMAKAM KORKUSUZ’A

İlçe ziyareti kapsamında Eskipazar Kaymakamı Furkan Korkusuz’u ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, İlçedeki eğitim öğretim faaliyetleri, yatırımlar ve projeler hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü hizmet binasına geçerek İlçe Millî Eğitim personeli ile bir araya gelen Akbaş, personel ile yapılan çalışmalar hakkında bir süre sohbet ederek kolaylıklar diledi.

Sırasıyla Eskipazar Şehit İsa Eken İlkokulu, Mermer Ortaokulu ve Eskipazar Çok Programlı Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek ilk olarak okul idarecilerinden eğitim öğretim faaliyetleri, okulların fiziki durumu, kütüphane ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Eskipazar İlçesindeki tüm okulların kütüphanelerinin kitaplarla zenginleştirilmesi ve kütüphanesiz okul kalmaması noktasında İlçe Millî Eğitim Müdürü Murat Dağcıoğlu’na talimatlar verdi.

Okul ziyaretlerinde Covid-19 salgınına karşı tüm tedbirlerin titizlikle alındığını, maske kutusu ve atık maske kutularının oluşturulduğuna dikkat çeken Müdür Akbaş;  okul idarecilerini tebrik etti.

Ziyaret kapsamında dersliklere de giren Akbaş, öğrencilerle bir süre sohbet ederek kitap okumanın önemini ve Bakanlığın resmi internet sitesinde yayımlanan  http://yardimcikaynaklar.meb.gov.tr/ web adresinde yer alan soru havuzundan faydalanılması gerektiğini ve akademik başarının artmasına büyük katkı sağlayacağını ifade ederek, yardımcı kaynak destek paketinde çalışma soruları, örnek sorular, etkileşimli sorular, tekrar testlerinin yer aldığını söyledi.

ESKİPAZAR ORTAÖĞRETİM PANSİYONU İNŞAATINDA SONA GELİNDİ

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Eskipazar İlçe Millî Eğitim Müdürü Murat Dağcıoğlu ile birlikte yapımı devam eden 80 kişilik kapasitesindeki Eskipazar Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğrenci Pansiyonu inşaatında incelemelerde bulundu.

İnşaatın durumu hakkında İlçe Millî Eğitim Müdürü Murat Dağcıoğlu’ndan  bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, ikmal inşaatı olarak yapımı devam eden pansiyonun yüzde 90 oranında tamamlandığını ve en kısa süre içerisinde tamamlanarak öğrencilerin hizmetine sunulacağını söyledi.

AKBAŞ, “BAHÇEMİZDE TRAFİK VAR” PARKURUNU İNCELEDİ

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Şehit İsa Eken İlkokulu’nun “Bahçede Trafik Var!” projesi kapsamında bahçede oluşturulan trafik eğitimi parkurunu yerinde inceledi.

“Bahçede Trafik Var!” projesi kapsamında yapılan Trafik Eğitimi Parkurunda incelemelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, parkurda trafik eğitimi alan minik öğrencilerle bir süre sohbet ederek çocukların eğitimini yerinde izledi.

“Bahçede Trafik Var!” projesi ile okulun bahçesinde oluşturulan trafik parkurunun öğrencilerin  bu çok önemli konuda farkındalık kazanmalarını sağladığını ifade eden Akbaş projede emeği geçen Eskipazar İlçe Millî Eğitim Müdürü Murat DAĞCIOĞLU nezdinden okul yöneticilerini ve öğretmenleri tebrik etti.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Karabük’te Sokak Ortasında Darp

Manşet Yayın: 03.12.2023 17:31
Karabük’te Sokak Ortasında Darp

Karabük’te arkadaşı ile caddede yürüdüğü sırada baba ve oğlunun saldırısı sonrası yüzü kanlar içinde kalan genç, ayakkabı dükkanına sığındı. Yaşanan saldırı anları ise güvenlik kamerasına yansıdı.
Olay, Kemal Güneş Caddesi’nde meydana geldi. Cadde üzerinde arkadaşı ile birlikte yürüyen Ekrem Can Y. isimli genç, bu sırada arkalarından gelen baba ve oğlunun saldırısına uğradı. Peş peşe yüzüne aldığı yumruklar sonucu neye uğradığını şaşıran gencin yüzü kanlar içinde kalırken, cadde üzerindeki ayakkabı satışı yapılan bir dükkana sığındı. Bu sırada dayak yiyen gencin yanındaki arkadaşı ise saldıran şahsın babasını engellemeye çalışırken, yumrukların hedefi oldu. Vatandaşların meraklı bakışları arasında yaşanan olayda baba ve oğlu olay yerinden uzaklaşırken, yüzüne aldığı yumruklar sonucu kaşı yarılan genç olay yerine çağrılan ambulansla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. (İHA)

AW090487 02 scaled