Karabük Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu (Seviye 5) Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavı yapılacağı bildirildi.
Teorik ve Uygulamalı olarak 23-24-25 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılacak olan sınavla ilgili Ticaret ve Sanayi Odasından yapılan açıklamada; “Gümrük ve Ticaret Bakanlığının 13 Şubat 2018 tarih,30331 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2.El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik gereğince bu işleri yapan firma sahibinin ve pazarlama satış personeli olarak çalışanların mesleki yeterlilik belgesi alması zorunlu hale getirilmişti. Odamızın İl genelinde mağduriyet yaşanmaması amacıyla yapmış olduğu faaliyet ve bilgilendirmeler neticesinde 85 kişi Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu (Seviye 5) MYK sınavına girmek için odamıza başvuru yapmıştır.
Odamız İl genelinde TOBB MEYBEM A.Ş. ile Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu (Seviye 5) Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavını (teorik ve uygulamalı ) 23-24-25 Ekim 2018 tarihleri arasında Karabük’te gerçekleştirecektir.
Henüz başvuru yapmamış olanların içinde 12 Ekim 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar Odamızda kabul edilecektir” denildi.