Milli Eğitim Bakanlığı tarafından mahallinde yaşanan sorunları yerinde belirlemek ve çözümüne ilişkin çalışma başlatmak üzere Bakanlık temsilcilerince gerçekleştirilen il ziyaretleri kapsamında Talim ve Terbiye Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Şirin Daire Başkanı Canan Güzel Gözütok ve Uzman Mehmet Akif Özdoğan ile birlikte Karabük’e gelerek okul yöneticileri ile öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
İlk olarak Vali Kemal Çeber’i ziyaret eden heyet, ardından Millî Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda İl Millî Eğitim Müdürü Ali Köse, Müdür Yardımcısı ve Şube Müdürleri ile İlçe Millî Eğitim Müdürlerinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdi.
İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileriyle gerçekleştirilen toplantının akabinde Başkan yardımcısı ve beraberindekiler Halk Eğitim Merkezi ve ASO Konferans Salonunda Merkez ilçe okul müdürleri ve eğitimle ilgili sivil toplum teşkilatı yöneticileri ile bir toplantı yaptı.
Yapılan toplantılarda eğitim öğretim faaliyetlerinde yaşanan sorunlar her yönüyle değerlendirilerek geliştirilmesi ve çözüm bulunması konularında fikir alışverişinde bulunuldu.
Ziyaretin ikinci gününde heyet okulları ziyaret etti. Sırasıyla Karabük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şirinevler İlkokulu ve Vakıfbank Zübeyde Hanım Anadolu Lisesini ziyaret eden Başkan yardımcısı ve beraberindekiler okullarda öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelerek onların sorunlarını ve taleplerini dinledi.