Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Lezzet Şenliklerinin Dördüncü Durağı Eskipazar Oldu

Gündem Yayın: 24.05.2023 16:28
Lezzet Şenliklerinin Dördüncü Durağı Eskipazar Oldu

Karabük’te Türk Mutfağı Haftası çerçevesinde düzenlenen Lezzet Şenliklerinin dördüncü durağı Eskipazar’da ilçeye özgü yiyecekler tanıtılarak ikram edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Karabük Valiliği koordinasyonunda bu yıl 2’incisi düzenlenen Lezzet Şenliklerinin durağı Eskipazar ilçesi oldu.
Etkinliğe Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel, Karabük milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç, il ve ilçe protokolü, muhtarlar, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Sarı Kale’de gerçekleştirilen etkinlikte Vali Fuat Gürel ve protokol üyeleri, ustalık ve el becerilerini konuşturan kadınlar tarafından yapılan keş, avuz, höşmerim, miyane helvası, mıhlama, eskipazar mantısı, çizleme, kiren acısı, bükme, un helvası, kedi batmaz, yayla çorbası, ovma çorbası, acısu ovması, cincile çorbası, cevizli yahni, aşlık çorbası, efelek dolması, ıspanak böreği gibi yöresel yemeklerin yer aldığı stantları tek tek dolaşarak lezzetlerin tadına baktılar.
Daha sonra Hadrianapolis Antik Kenti’nde incelemelerde bulunan Vali Gürel ve protokol üyeleri Kazı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ersin Çelikbaş’tan çalışmalar hakkında bilgiler aldılar. (Haber Merkezi)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Spor Yayın: 18.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Samsunspor’da “Kurban Bayramı” nedeniyle geleneksel bayramlaşma töreni gerçekleşti.

Nuri Asan Tesisleri’nde yapılan bayramlaşma törenine Samsunspor Futbol Kulübü İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, Samsunspor Futbol Kulübü Operasyon Direktörü ve İcra Komitesi Üyesi Soner Soykan, TFF Bölge Müdürü Haluk Tan, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güven, Samsunspor Kulübü yönetimi, Samsunspor divan kurulu üyeleri ve taraftarlar katıldı.

Bayramlaşma töreninde konuşma yapan Samsunspor İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, “Samsunspor adına hepinizin bayramını kutlarım. İnşallah böyle nice bayramları Süper Lig’de olarak hep beraber kutlarız” dedi.

Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Paylaş: