Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Kurtoğlu Güven Tazeledi

Gündem Yayın: 13.11.2021 14:32
Kurtoğlu Güven Tazeledi

Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Karabük Şubesi 7. Olağan genel kurul toplantısı yapıldı. İki liste ile gidilen Genel Kurulda, mevcut Başkan Ahmet Turgut Kurtoğlu kullanılan 102 oyun 97’sini alarak yeniden Türk Eğitim Sen Şube Başkanlığına seçildi. Bir diğer aday İlker Çevik ise 29 oy aldı.
Esentepe Öğretmen Evi’nde yapılan Türk Eğitim-Sen’in 7. Olağan Genel Kurulu Divan heyetinin oluşturulması ve akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.
Genel Kurulda Türk Büro-Sen’in eski Başkanı Celal Tokatlı bir konuşma yaparak Genel Kurulun hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Daha sonra söz alan Başkan Adayı İlker Çevik ise yaptığı konuşmada, sendikayı güçlendirmek adına Başkanlığa aday olduklarını belirterek, “Ben babadan Kamu-Sen’liyim, bu kongrede sendikamızın yönetimine talip olurken, üye ve delegelerimizin teveccühü iradesiyle buradayım. Ben hiç kimsenin adayı değilim, ben bu salonun adayıyım. Biz hepimiz bu duruşun temsilcisiyiz. Vefayı da çalışkanlığı da liyakatı da göreceksiniz. Seçildiğimiz takdirde sahada bol bol karşılaşıp bütün arkadaşlarımızı bir ayara getirip yenilikler yapacağımızı, seçilmediğimiz takdirde sonuna kadar Başkanımızın arkasında olacağız” dedi.
Mevcut Başkan Ahmet Turgut Kurtoğlu ise yaptığı konuşmada; görev süresi içersinde yaptığı çalışmaları anlatarak, “Bugüne kadar gücümüzün yettiğince, etimiz budumuz kadar, vicdanımı bir kenara bırakmadan, gözümü hiçbir şeyden kırpmadan, ne kendimizin, ne çoluğumun, çocuğumun rızkını hesap etmeden yapılması gereken doğruları yapmaya çalıştım. İlker beye başarılar diliyorum, irade sizin, takdir kimden yana olursa olsun bizim için hiç sıkıntı yok. Ama bugüne kadar yaptıklarım bundan sonra burada anlattım fazlasıyla özellikle yapacaklarımın teminatı diyorum. Çünkü 20 yıldır direniş dönemindeyiz, bir siyasi iktidara ve onun ortaya çıkardığı bir sendikaya karşı. 6 ay sürmez hesap sorma dönemi başlıyor o hesabı da burada en iyi ben sormazsam namussuzum. Öyle insanlar var ki, o hesabı emdikleri sütü burunlarından fitil fitil getirerek sormazsam, arkasından bir şey demiyoruz, 6 ay kaldı Haziran’dan sonrası göreceğiz bu ülkede. Sendikamız büyüsün Allah bizi hak mücadelesi yapmaktan geri koymasın” dedi.
Yapılan seçimler sonrası yeniden Başkan olan Ahmet Turgut Kurtoğlu’nun listesi şu isimlerden oluştu:
Barış Ceylan, Mehmet İri, Mustafa Gülen, Kemal Aydın, İbrahim Pehlivan, Salim Çetinkaya.
Üst Kurul Delegelerine ise Taşkın Deniz, Ahmet Turgut Kurtoğlu seçildi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ruhsatsız maden ocağının önünde yüksekten düşen işçi hayatını kaybetti

Gündem Yayın: 17.07.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ta iddialara göre ruhsatsız işletilen maden ocağının önünde yüksekten düşerek yaralanan Satılmış Gedik isimli işçi, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

İddialara göre olay Kilimli ilçesine bağlı Damarlı Mahallesi Açık İşletme mevkiindeki orman sahasında meydana geldi. Sahadaki ruhsatsız işletilen maden ocağında çalışan Satılmış Gedik (32) isimli maden işçisi, kendisini hastaneye getiren D.Y.’nin iddiasına göre maden ocağının önünde yüksekten düşerek yaralandı. Kilimli Semt Polikliniği’ne getirilen Satılmış Gedik yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Otopsi için Atatürk Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

TTK ekibi ve Olay Yeri İnceleme Müdürlüğü ekipleri olay yerinde çalışma başlattı.

Paylaş: