Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KÜLBİSS etkinlikleri “Kitap Günleri”  ve “Kan Bağışı” ile başladı

Gündem Yayın: 25.09.2018 14:01
KÜLBİSS etkinlikleri “Kitap Günleri”  ve “Kan Bağışı” ile başladı

Karabük Üniversitesinde 24 Eylül-12 Ekim tarihleri arasında Sağlık ve Kültür Spor Daire Başkanlığı tarafından organize edilen KÜLBİSS (KBÜ Kültür, Bilim, İnovasyon, Spor, Sanat Günleri) etkinlikleri başladı.

KÜLBİSS (KBÜ Kültür, Bilim, İnovasyon, Spor, Sanat Günleri) adlı etkinlik kapsamında öğrenciler üç hafta boyunca birbirinden renkli aktivitelerle keyifli zaman geçirecek.

KİTAP GÜNLERİ’NİN 4.’SÜ YAPILIYOR

Etkinlikler kapsamında ilk olarak Teknokent binasında gerçekleşen ve 12 Ekim’e kadar sürecek olan 4. Kitap Günleri’nde 230 yayınevinden 37 bin kitap öğrencilerle buluştu.

Geleneksel hale gelen ve bu yıl 4.’sü yapılan “Kitap Günleri” etkinliğinde 2 Ekim Salı günü yazar Mustafa Toprak ve Halil İbrahim Uzun, 6 Ekim Cumartesi günü ünlü sunucu Pelin Çift ve 9 Ekim Salı günü yazar Bahadır Yenişehirlioğlu KBÜ’lü kitapseverlerle bir araya gelecek. 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek etkinlikler belirtilen günlerde saat 14.00’de başlayacak.

KAN BAĞIŞINDA BU YILKİ HEDEF 2 BİN 500 ÜNİTE

Karabük Üniversitesi ile Türk Kızılay’ı Karabük Şubesi iş birliği kapsamında organize edilen ve Teknoloji Fakültesi önüne kurulan stantta yapılan kan bağışı kampanyası öğrenciler ve personel tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.

Türk Kızılay’ı Karabük Şube Başkanı Mehmet Uzun, üniversitede 2007 yılından beri etkinlikler düzenlediklerini belirterek, “Her sene aldığımız kan sayısı bir öncekinin çok daha üstüne çıkıyor. Gerçekten Türkiye’de kırılması zor olan bir rekoru Karabük Üniversitesi olarak burada kırıyoruz. Geçen sene 2 bin 100 ünite kan alınmıştı. Bu seneki hedefimiz 2 bin 500 ünite. Bugün burada gördüğüm kadarıyla 2 bin 500 sayısını çok rahat aşacağımıza inanıyorum. Kız öğrencilerimiz bu işe biraz daha duyarlı, şu an kan verenlerin yüzde 70’i kız öğrenciler. Burada tüm üniversite öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Teknoloji Fakültesi önüne kurulan stantta öğrenciler, üniversite personeli ve sivil vatandaşlar 12 Ekim’e kadar kan bağışı yapabilecek.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Orman Köylülerine Traktörleri Teslim Edildi

Manşet Yayın: 30.05.2024 13:31
Orman Köylülerine Traktörleri Teslim Edildi

Ovacık Orman İşletme Müdürlüğünde 2024 yılı ORKÖY Destekleri Üretim Mekanizasyonu Projeleri kapsamında, orman köylerinde ikamet eden 3 kişiye traktörleri ve anahtarları teslim edildi.

Ovacık Orman İşletme Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen programda konuşan Ovacık Orman İşletme Müdürü Altun Aktaş, köylerin  refah düzeyini yükseltecek bu projenin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

İşletme Müdürü Altun  Aktaş, “Ovacık Orman İşletme  Müdürlüğü olarak 2024 yılında orman köylülerine 3 adet traktör tahsisi yapıldı. 420 bin TL hibe olmak üzere  2 milyon 100 bin TL kredi kullandırıldı. Devletimizin imkanları doğrultusunda her zaman orman köylülerinin yanında olduk ve orman köylümüzü desteklemeye  devam edeceğiz” dedi.

Müdür Altun daha sonra hak sahibi üç kişiye traktörlerini ve anahtarlarını teslim etti. Düzenlenen Anahtar teslim Törenine; hak sahiplerinin yanı sıra Orman İşletme personeli katıldı.

Orman Koylulerine Traktorleri Teslim Edildi2