Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Kontrolde kaçtı, aracı park halinde bulundu

Gündem Yayın: 21.09.2023 16:36
İhlas Haber Ajansı
Kontrolde kaçtı, aracı park halinde bulundu

Çorum’da kontrol sırasında ’dur’ ihtarına uymayıp takımların üzerine aracını sürerek kaçan ticari taksi şoförü kayıplara karıştı. Şahsın kaçtığı ticari taksi park halinde bulundu.

Olay, gece saatlerinde vilayet merkezi Çorum-Samsun Karayolu’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, jandarma uygulama noktasında gerçekleştirilen kontrol sırasında bir ticari taksi durdurulmak istendi. ’Dur’ ihtarına uymayan şahıs, 19 T 0259 plakalı ticari taksiyi takımların üzerine sürerek kaçtı. Kaan şahsın yakalanması için harekete geçen gruplar tarafından yapılan çalışmalar sonucunda ticari taksi, park halinde bulundu. Cezai süreç başlatan gruplar, ticari taksiyi cazibeli yardımıyla otoparka kaldırdı.

Öte yandan, park halinde bulunan ticari taksinin etrafında çok sayıda alkol şişesi bulundu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Haberlere konu oldu, cezai işlem uygulandı

Gündem Yayın: 14.06.2024 20:45
İhlas Haber Ajansı

Düzce Melen Çayı’nda 52 kilogram ağırlığında yayın balığını yakalayan ve haberlere konu olan amatör balıkçıya cezai işlem uygulandı.

Cumayeri ilçesi Harmankaya mevkiinde rafting işletmeciliği yapan Davut Pirdal, Melen Çayı’nda elleriyle 52 kilogram ağırlığında 1 metre 70 santimetre boyundaki yayın balığını yakaladı. Yakalanan yayın balığı vatandaşlar tarafından da büyük ilgi görmüştü.

Yayın balığı ile ilgili çıkan haberler üzerine Düzce Tarım ve Orman Müdürlüğü harekete geçti. Balığı avlayan Davut Pirdal’a cezai işlem uyguladı. Tarım Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Bazı basın ve yayın kuruluşları ile sosyal medya platformlarında ilimiz Cumayeri ilçesi Harmankaya köyü mevki Melen Çayı içerisinde 1 metre 70 santimetre boyunda kaçak olarak yayın balığı avcılığı yapıldığına dair haberler yayınlanmıştır. Bunun üzerine müdürlüğümüz gerekli araştırma yapmış olup, ilgili şahıs hakkında Su Ürünleri Kanununa bağlı mevzuat gereği idari yaptırım kararı alınmış ve para cezası uygulanmıştır. Ticari ve Amatör Avcılığı düzenleyen tebliğlere göre iç sularımızda 15 Mart -15 Haziran tarihleri sarasında Sazan, Kadife, Siraz, Yayın gibi diğer balık türlerinin avlanması yasak dahilindedir” denildi.