Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Keskinkılıç: “TOGG Benim Çocuğum Gibi”

Politika Yayın: 09.05.2023 16:11
Keskinkılıç: “TOGG Benim Çocuğum Gibi”

AK Parti Karabük Milletvekili Adayı Ali Keskinkılıç, Türkiye’nin ilk Yerli ve Milli Aracı TOGG’u vatandaşlara anlattı.  Türkiye’nin otomobilinin başlangıç noktasında Sanayi ve Teknoloji Bakan danışmanlığı yapan AK Parti Karabük Milletvekili Adayı Ali Keskinkılıç  “TOGG ülkemiz için çok değerli bir aşama. Milli bir gurur ama bendeki anlamı daha da büyük. Türkiye’nin otomobili için henüz ilk adımlar atılırken ben de o ekip ile birlikteydim. Sanayi ve Teknoloji Bakan danışmanlığı görevindeydim. Babayiğitlerin bulunmasından aracın ete kemiğe bürünmesine kadar hemen her aşamasının yakınında olmak gerçekten ayrıcalık. TOGG benim çocuğum gibi” dedi.

Türkiye’nin otomobilinin yapay zekayla çalıştığına dikkat çeken Keskinkılıç sözlerini şöyle sürdürdü.

“Türkiye’nin ilk yerli ve otomobili TOGG sadece bir otomobil değil, yapay zeka ile çalışan bir araç. Kendi klasmanında dünya ile rekabet edecek bir araç. Türkiye’nin yüzyılına dünya çapında ve yapay zeka ile çalışan bir araçla giriyoruz. Gençler artık bu otomobile binecek, İşte böyle başlayacak Türkiye Yüzyılı. Türkiye yüzyılı hayırlı olsun”

3 BİNE YAKIN KİŞİYE TOGG’U ANLATTI…

Keskinkılıç, TOGG’u merak eden herkese tek tek aracın özelliklerini anlattı, vatandaşlarla fotoğraf çektirdi. (Hayrettin Yıldırım)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

Zonguldak Yayın: 01.10.2023 04:48
Kaynak: İHA
Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı kamuda, şehit madenci yakınlarının istihdam edilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Vekil Avcı yaptığı açıklamada kamuda istihdam edilen şehit madenci yakınını sayısının 496’ya ulaştığını ifade ederken, işlemleri devam eden 255 kişinin ise kısa sürede iş başı yapacağını ifade etti. Avcı açıklamasında şöyle dedi:

“Bilindiği üzere; hükümetimiz tarafından getirilen yasal düzenleme ile birlikte; yer altı kömür madenlerinde bugüne kadar yaşanan kazalarda yaşamlarını yitiren madenci kardeşlerimizin yakınlarına bir kişilik istihdam hakkı tanınmıştı. Hayatını kaybeden kişinin yakınlarından biri kamuda sürekli işçi olarak iş başı yapmasına ilişkin süreç hızla devam ediyoruz Düzenlemeye göre; istihdam hakkından sırasıyla ölen madencinin eş ve çocuklarından birisi, eşi ve çocuğu yoksa kardeşlerinden biri yararlanıyor. Düzenlemenin Resmi Gazete ’de yayınlanması ile birlikte; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları, Bakanlığımız yakın takipleri ile alımlar devam ediyor. Zonguldak, Bartın ve Karabük’te yapılan başvurular neticesinde; 21 Eylül 2023 tarihi itibari ile 496 şehit madenci yakını kamuda iş başı yaptı. Başvuru süreci devam eden 255 kardeşimizde kısa sürede inşallah iş başı yapacaklar. Önemle belirtmek istiyorum ki; her daim minnet duyacağımız şehit madencilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Bu vesileyle, tüm şehit madencilerimizi tekraren minnetle yâd ediyorum, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Aziz hatıraları daima yaşayacak. Mekânları cennet olsun. Cumamız mübarek, Allah’ın rahmet, bereketi üzerimize olsun.”