Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

KESK, Anneler Gününde Uçurtma Uçurdu

Gündem Yayın: 12.05.2014 15:01

KESK’e bağlı SES ve Eğitim Şubesi tarafından anneler günü etkinliğinde sevgi evinde kalan çocuklarla birlikte uçurtma şenliği düzenledi.

Karabük Orman İşletmesine ait merkez depo alanında düzenlenen etkinliğe, SES Karabük Şube Başkanı Ersin Tetik, Eğitim Sen Şube Başkanı Cevat Soylu ve yönetim kurulu üyelerinin aileleri ile Güleç Sevgi Evlerinde kalan çocuklar katıldı.

SES Şube Başkanı Ersin Tetik, KESK şubeler platformu olarak özel günlerin kapitalizm aracı olarak kullanılmasına karşı olduklarını söyleyerek, “ Bu bağlamda farklılık oluşturmak istedik. KESK şubeler platformu olarak Güleç sevgi evlerinde kalan çocukları da yanımıza alarak uçurtma şenliği yaptık. Güzel ve hoşça bir gün oldu. Onlara hem müzik hemde yemek ikramlarımız oldu. Bugün anneler günü dolayısıyla buradayız ama hemşireler haftasını da kutluyoruz. Amacımız Güleç sevgi evlerinde kalan çocuklara bir nebze olsun anne ve baba sevgisini bugün hissettirmek için bu organizasyonu yaptık” dedi.

Tetik ayrıca,Karabük Valiliği başta olmak üzere Orman İşletme Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne teşekkür etti.

Cevat Soylu ise, “Bu etkinliği Karabük’te geleneksel hale getirmek istiyoruz. Sendikaların çalışanların özlük haklarını aramakla kalmamalı, sosyal etkinliklerle de halkın yanında olmalı” dedi.

Etkinlikte hem sendikacıların çocukları hemde Güleç Sevgi Evlerinde kalan çocuklar doyasıya eğlendi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

Zonguldak Yayın: 01.10.2023 04:48
Kaynak: İHA
Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı kamuda, şehit madenci yakınlarının istihdam edilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Vekil Avcı yaptığı açıklamada kamuda istihdam edilen şehit madenci yakınını sayısının 496’ya ulaştığını ifade ederken, işlemleri devam eden 255 kişinin ise kısa sürede iş başı yapacağını ifade etti. Avcı açıklamasında şöyle dedi:

“Bilindiği üzere; hükümetimiz tarafından getirilen yasal düzenleme ile birlikte; yer altı kömür madenlerinde bugüne kadar yaşanan kazalarda yaşamlarını yitiren madenci kardeşlerimizin yakınlarına bir kişilik istihdam hakkı tanınmıştı. Hayatını kaybeden kişinin yakınlarından biri kamuda sürekli işçi olarak iş başı yapmasına ilişkin süreç hızla devam ediyoruz Düzenlemeye göre; istihdam hakkından sırasıyla ölen madencinin eş ve çocuklarından birisi, eşi ve çocuğu yoksa kardeşlerinden biri yararlanıyor. Düzenlemenin Resmi Gazete ’de yayınlanması ile birlikte; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları, Bakanlığımız yakın takipleri ile alımlar devam ediyor. Zonguldak, Bartın ve Karabük’te yapılan başvurular neticesinde; 21 Eylül 2023 tarihi itibari ile 496 şehit madenci yakını kamuda iş başı yaptı. Başvuru süreci devam eden 255 kardeşimizde kısa sürede inşallah iş başı yapacaklar. Önemle belirtmek istiyorum ki; her daim minnet duyacağımız şehit madencilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Bu vesileyle, tüm şehit madencilerimizi tekraren minnetle yâd ediyorum, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Aziz hatıraları daima yaşayacak. Mekânları cennet olsun. Cumamız mübarek, Allah’ın rahmet, bereketi üzerimize olsun.”