Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KESDER’den 15 Temmuz Açıklaması

Gündem Yayın: 27.07.2016 14:45
Yazar:
KESDER’den 15 Temmuz Açıklaması

“Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır”

Karabük Eskipazarlılar Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği (KESDER) önceki akşam yaptığı Yönetim Kurulu toplantısında 15 Temmuz darbe teşebbüsüne karşı “Demokrasiden Taviz Yok” diyerek “Önce Vatan” mesajı verdi.

Yönetim Kurulu toplantısı sonrası bir değerlendirme yapan KESDER Başkanı Ali Kara “Ülkemizin göz bebeği olan ordumuzun içinden milletimize ve devletimize karşı paralel yapı ve dış güçler tarafından yapılan menfur darbe girişiminden sonra bu ülkedeki aklı başında olan herkes demokrasinin önemini bir kere daha iliklerine kadar hissetmiştir. İnsanlarımızın aynı acıyı bir daha yaşamaması için alınacak her türlü tedbiri Karabük’ün etkin bir sivil toplum kuruluşu olan KESDER olarak destekliyoruz. Demokrasiden taviz yok. Bizim için önce vatan gelir. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyenlerle beraberiz” dedi.

Kara açıklamasında ayrıca, güvenlik başta olmak üzere eğitim ve sağlık gibi alanlarda vatansever, nefsini aşmış, donanımlı insanlara ne denli ihtiyaç duyulduğunun ortada olduğuna da dikkat çekerek, “Yöneticilik işin ehli olanlara verilmelidir. Ülkemizin, egoları öne çıkmış yöneticilere değil, liyakatli olanlara ihtiyacı olduğu bir kez daha görülmüştür. Hayat devam etmektedir. Bu olağan akış içerisinde tüm kurum ve kuruluşlar, çalışanlarını ayrım yapmadan kucaklamalıdır. Özellikle bu dönemde ayrımcılık ve partizanlık yapılmamasına hassasiyetle dikkat edilmelidir. Tüm yurtta olduğu gibi şehrimizde de meydanlarda demokrasi nöbeti tutan halkımızın duyarlılığı Türk demokrasi hafızasına altın harflerle kazınacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle KESDER olarak demokrasimize yapılan darbe teşebbüsünü bir kez daha lanetliyor, mensubu olmaktan şeref duyduğumuz aziz milletimize en kalbi şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Araçlarında uyuşturucu madde ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı

Kastamonu Yayın: 24.04.2024 08:48
İhlas Haber Ajansı
Araçlarında uyuşturucu madde ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde jandarma ekipleri tarafından arama yapılan araçta uyuşturucu ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince uyuşturucu madde imal ve ticaretinin önlenmesine yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar neticesinde Tosya ilçesinde 2 şahsa ait ikamet ve araçlarında yapılan aramada, paketler halinde hazırlamış satışa hazır 150 gram metamfetamin, esrar ve 16 bin 800 TL suçtan elde edildiği değerlendirilen para ele geçirildi. Gözaltına alınan şahıslar, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkartılan şahıs tutuklandı.

Paylaş: