Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Kediyi ezip kaçan sürücüye 4 bin 554 lira ceza kesildi

Gündem Yayın: 30.09.2023 16:24
İhlas Haber Ajansı
Kediyi ezip kaçan sürücüye 4 bin 554 lira ceza kesildi

Karabük’te kediyi ezdikten sonra olay yerinden kaçtığı tespit edilen otomobil sürücüsüne 4 bin 554 lira para cezası kesildi.

Olay, 19 Eylül Salı günü Şirinevler Mahallesi İlhanlılar Caddesi mevkiinde meydana geldi.

İsmi ve plakası belirlenemeyen otomobil sürücüsü, yolun ortasında yatan kediyi dönüş yaptığı sırada ezerek yoluna devam etmişti.

Olayla ilgili inceleme başlatan polis ekipleri KGYS ve güvenlik kameralarını izledikten sonra sürücünün Y.T. olduğunu tespit etti. Sürücüye 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu maddesi gereğince 4 bin 554 lira idari para cezası uygulandı.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karaelmas Turizm Ekspresi 12 Nisan’da ilk seferini yapacak

Kültür Sanat Yayın: 22.02.2024 08:48
İhlas Haber Ajansı
Karaelmas Turizm Ekspresi 12 Nisan’da ilk seferini yapacak

Ankara’dan Zonguldak’a sefer yapacak turistik “Karaelmas Turizm Ekspresi”, ilk seferini 12 Nisan’da yapacak.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan’ın başkanlığında Ankara’da “Karaelmas Turizm Ekspresi” ile ilgili toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda, Ankara’dan Zonguldak’a sefer yapacak olan “Karaelmas Turizm Ekspresi”nin Ramazan Bayramı’nın 3. günü 12 Nisan’da ilk seferini gerçekleştirmesi kararı alındı.

AK Parti Karabük Milletvekili Ali Keskinkılıç, bu seferin Doğu Ekspresi’nden sonra ilk defa demiryolu turizmi ile ismini yurt içi ve yurt dışı genelinde turizmcilere sesini duyuracağını belirtti. Keskinkılıç, “İlk seferde Karabük il sınırlarına geldiğinde Safranbolu‘da iki gece ve Eskipazar Hadrianopolis Antik Kenti’nde ve Yenice ilçesinde belli bir saat aralığında açılışa özel duraklayacak. Tren seferi Ankara Kalecik’ten başlayarak, güzergah olarak Ankara, Kalecik, Çankırı, Çerkeş, Eskipazar, Yenice, Safranbolu, Filyos, Bartın, Amasra ve son olarak Zonguldak hatlarında vatandaşlara hizmet sunacak. İnsanlar ilkbahar ve sonbaharda Karadeniz keyfi yaşarken, bölgede turizm hareketliliği artacak. Zonguldak, Karabük, Bartın ve ülke ekonomisine ayrı bir gelir kaynağı sağlayacak” dedi.