Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’ın 23 Nisan Kutlama Mesajı

Gündem Yayın: 22.04.2016 12:09
KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’ın 23 Nisan Kutlama Mesajı

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınlandı.

Polat mesajında şu ifadelere yer verdi:  “Ulusal Egemenliğimizin simgesi, dünya çocuklarının günü, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş gününün 96. yılını büyük bir coşkuyla karşılıyoruz.

Çocuklar geleceğimizdir anlayışı ile tüm dünya çocuklarının katılımıyla kutlanılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın; gelecekte ulusları yönetecek olan nesilleri, ortak bir coşku etrafında bir araya getirmesi münasebetiyle dünya barışına çok büyük katkısı vardır. Dünyanın en büyük serveti olan çocuklarımıza armağan olan bu bayram, aslında dünya çocukları arasında sevgi ve dostluk bağlarının güçlendirilmesine ve gelecekte tüm insanların barış içinde yaşamalarına vesile olacaktır. Hiçbir zaman unutmamalıyız ki ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak kişiler, bugün bayramını kutlayacağımız çocuklar ve gençlerdir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. yılını coşkuyla kutladığımız bu günde, varlıklarıyla hayatımıza neşe katan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bağımsızlığımız ve egemenliğimiz için canlarını vatanımıza feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Tüm dünya çocuklarının bugün de çok mutlu olması dileklerimle.”

 

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yolunu kaybeden yavru karaca doğaya bırakılarak annesine kavuştu

Manşet Yayın: 17.07.2024 15:33
Yolunu kaybeden yavru karaca doğaya bırakılarak annesine kavuştu

Karabük’te orman işçileri tarafından bulunan ve annesini kaybeden yavru karaca Karabük DKMP personeli tarafından koruma altına alınarak yeniden doğaya salınarak annesine kavuştu.
Karabük Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Keltepe Orman İşletme Şefliği personellerince bulunan yavru Karaca bulundu. Yolunu kaybederek orman işçilerinin sayvan diye tabir edilen barakaya giren ve annesini aradığı tespit edilen yavru karaca için durum Karabük Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine bildirildi. Bunun üzerine bölgeye giden Karabük Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yavru karaca koruma altına alındı. Bir müddet bölgede inceleme yapan ekipler anne Karaca’nın ayak izlerinin olduğu bölgeye yavru karacayı bırakarak izlemeye başladı. Bir süre DKMP ekipleri tarafından izlenen yavru karaca annesinin gelmesiyle tekrar ona kavuşarak doğal hayat geri döndü.
DKMP ekipleri ise o anları resmi sosyal medya hesaplarından paylaşarak, “Lütfen sizlerde doğada yavru Karaca gördüğünüzde rahatsız etmeyiniz çünkü anne Karaca beslenmesi bitince yavrularını bıraktığı yerden alacaktır” uyarısında bulundu.