Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KBÜ “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” listesinde yer aldı

Gündem Yayın: 09.11.2021 09:22
KBÜ “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” listesinde yer aldı

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Öğretim Üyeleri, Stanford Üniversitesi koordinasyonuyla yaklaşık 7 milyon araştırmacı üzerinde yürütülen çalışma sonucunda “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” listesinde yer aldı.
Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’nde bulunan Stanford Üniversitesi bilim insanlarından oluşan araştırma ekibi tarafından, 22 anabilim dalı ile 176 alt bilim dalında; dünyadaki bilim insanları arasından ilk yüzde 2’lik dilime giren 190 bin bilim insanının yer aldığı liste Elsevier veri tabanı yayımlandı. Türkiye’deki üniversitelerden bin 150 bilim insanın bulunduğu listede, Karabük Üniversitesi’nden 7 akademisyen yer aldı. Liste; bilimsel, teknik ve tıbbi içerik konusunda uzmanlaşmış Hollanda merkezli yayıncılık şirketi olan Elsevier tarafından yayımlandı.
Makale sayısı, h – indeksi, çok yazarlı yayınların hm – indeksi, atıf / makale oranı gibi bilimsel göstergeler ışığında yapılan hesaplamaların ardından, her bilim insanının çalışma alanı için “Yıllık Etki” ve “Kariyer Boyu Etki” şeklinde iki tür sıralama listesi oluşturuldu.
Elsevier Kariyer Boyu etki kategorisinde Fen Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Selhan Karagöz
Ve Teknoloji Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nizamettin Kahraman yer alırken, Elsevier 2020 yılı “En etkili Bilim İnsanları” listesinde ise Fen Fakültesi Prof. Dr. Selhan Karagöz, Teknoloji Fakültesi Prof. Dr. Nizamettin Kahraman, Teknoloji Fakültesi Prof. Dr. İlhan Ceylan , Mühendislik Fakültesi Doç. Dr. Samet Uslu, Mühendislik Fakültesi Doç. Dr. Kubilay Tekin, Mühendislik Fakültesi Doç. Dr. Okan Ünal ve Mühendislik Fakültesi Doç. Dr. Muhammet Emre Turan yer aldı. (Haber Merkezi)

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boluspor Bekir İrtegün ile anlaşmaya vardı

Spor Yayın: 16.07.2024 20:52
İhlas Haber Ajansı

Teknik direktör arayışında olan Trendyol 1. Lig ekiplerinden Boluspor, son olarak Tuzlaspor’da görev yapan Bekir İrtegün ile anlaşmaya vardı.

Geçtiğimiz gün yapılan olağanüstü kongrede tekrar kulüp başkanlığına seçilen Savaş Abak ve yönetim kurulu, ilk olarak teknik adam sorununu çözüme kavuşturdu. Son olarak Tuzlaspor’da görev yapan Bekir İrtegün ile kırmızı-beyazlı ekip anlaşmaya vardı. 40 yaşındaki teknik adamla, bir araya gelen Bolusporlu yöneticiler, Bekir İrtegün ile anlaşma sağladı. Genç teknik adam, kariyerinde toplamda 371 karşılaşmada görev aldı.

Paylaş: