Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Kazada vefat eşine duygusal veda

Zonguldak Yayın: 26.07.2023 11:34
Kazada vefat eşine duygusal veda

Zonguldak‘ın Alaplı ilçesinde cenaze törenine gidenleri taşıyan otomobilin başka bir otomobille çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 3,5 aylık hamile eşini kaybeden İlker Şen, sosyal medya hesabından duygu yüklü bir mesaj yayımladı.
Geçen hafta dedesinin ölüm haberini alması üzerine Aşağıdağ köyüne gitmek üzere yola çıkan İlker Şen’in kullandığı 67 LK 569 plakalı otomobil, Ulukum mevkisinde V.A. idaresindeki 67 ACG 136 plakalı otomobille çarpışmış, kazada İlker Şen, 3,5 aylık hamile eşi Eda Şen (23) ve oğlu Yiğit Asaf Şen (3) ile diğer otomobil sürücüsü F.Ş. yaralanmıştı. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Alaplı Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan Eda Şen ve karnındaki 3,5 aylık bebeği yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.
Kazada hayatını kaybeden Eda Şen’in eşi İlker Şen, sağlığına kavuştuktan sonra sosyal medya hesabı üzerinden hüzünlü bir mesaj yayımladı.
Şen, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;
“Ne diyeceğimi ne konuşacağımı hiç bilemiyorum. Sözler boğazımda düğümlenip ağlamamak için tıkanıp kalıyor. Rabbim Allah seni ve karnındaki doğmamış 3 buçuk aylık bebeğiyle benden talihsiz bir kaza sonucu aldı gitti. Allah’ıma bin şükürler olsun ki bana bir emanet bıraktın. Oğlumuza gözüm gibi bakacağım. Rabbim sağlık verdikçe oğluma da aileme de bakacağım inşallah. Allah’ım yüce Rabbim seni ve karnındaki doğmamış bebeğimizi de mekanınızı cennet eylesin inşallah. Cenazemize katılamadığım için özür dilerim. Başımız sağ olsun. Rabbim kimseye bu acıyı yaşatmasın amin.” (İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Uluslararası Aksu Festivali kapsamında yöredeki Mayıs 7’si geleneği yaşatıldı

Kültür Sanat Yayın: 21.05.2024 00:24
İhlas Haber Ajansı
Uluslararası Aksu Festivali kapsamında yöredeki Mayıs 7’si geleneği yaşatıldı

Giresun’da 47. Uluslararası Aksu Festivali katılan vatandaşlar, dilek tutup dereye yedi çift, bir tek taş attı, sac ayaktan geçti.

Giresun’da bazı geleneklerin yaşatılması amacıyla bu yıl 47.’si düzenlenen ’Uluslararası Giresun Aksu Festivali’ne katılan vatandaşlar, dilek tutup dereye yedi çift, bir tek taş atıp, sac ayaktan geçme gibi ritüellerin gerçekleştirildiği 3 bin yıllık gelenek sembolize edilerek yaşatıldı.

Yöre halkı tarafından hicri takvime göre 7 Mayıs yaz mevsiminin müjdecisi olarak kabul edilerek bu tarihte uzun yıllardır kutlama yapılıyor.

Giresun Belediyesi tarafından bu çerçevede yöreye özgü birtakım geleneklerin yaşatılması amacıyla organize edilen Uluslararası Giresun Aksu Festivali’nin bu yıl 47.’si düzenlendi.

Aksu Deresi’nin denizle buluştuğu yerde düzenlenen festivalde vatandaşlar, bu yıl da yerden topladıkları yedi çift, bir tek taşı sırtları dereye dönük olacak şekilde dilek tutarak fırlattı.

Vatandaşlar, bir başka geleneği yaşatmak adına da üç ayaklı sacın içinden üç kez dilek tutup geçti.

Belediye Başkanı Fuat Köse, festivalde yaptığı konuşmada, “Festivalimizi eski günlerde olduğu gibi coşkuyla kutlamaya devam ediyoruz. Şehrimizin sosyal ve kültürel geçmişini tekrar canlandırarak yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz. Topluklar kültürlerini hiçbir zaman kaybetmemelidir. Toplumlar sosyal yapılarını ve kültürlerini kaybettiklerinde dejenere olurlar, yozlaşırlar. Biz sosyal ve kültürel faaliyetlerimizi yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti ise “Atalarımızdan bizlere miras kalan gelenekleri yaşatmak, kültürleri unutmamak adına bu festivaller bir fırsattır. Bu festivalin uluslararası olması da ayrı bir kazanımdır. Böylelikle geçmişten gelen kültürlerimizin paylaşılarak gelecek nesillere aktarılmasına katkı sağlanmış olacaktır. Ayrıca bu uluslararası festival turizm alanında da ilimize ayrı bir değer kattığını ifade etmek gerekir” diye konuştu.

Etkinlikte Slovakya ve Gürcistan ile yurtiçinden katılan halk dansları topluluklarının gösterileri ile sona erdi.