Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Kastamonu’da ALES heyecanı

Eğitim Yayın: 21.08.2023 20:36
İhlas Haber Ajansı

Kastamonu’da Akademik İşçi ve Lisansüstü Eğitim Giriş İmtihanı, adayların büyük heyecanı ile başladı.

Kastamonu’da Akademik İşçi ve Lisansüstü Eğitim Giriş İmtihanı – 2 (ALES) için adaylar imtihana girecekleri okulda yoğunluk oluşturdu. Saat 10.15’te başlayan ALES için adaylar sabah saatlerinden itibaren imtihana girecekleri okulun önünde yoğunluk oluşturdu. Üst aramaları ve evrak denetimleri yapılan adaylar, imtihan binasına alındı. Saat 10.00’da okul kapıları kapatıldı. Büyük heyecan yaşayan adaylar, 2,5 saat sürecek imtihanda ter dökmeye başladı.

Yüksek lisans eğitimi alabilmek için imtihana girdiğini söyleyen Halil İbrahim Akdağ, “Bu sene lisans eğitimim sona eriyor. Seneye yüksek lisans yapabilmek için kendimi denemek istedim. Bu sebeple imtihana gireceğim” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Refüj ve Kavşak Çalışmaları Tamamlandı

Manşet Yayın: 01.03.2024 11:07
Refüj ve Kavşak Çalışmaları Tamamlandı

Safranbolu Belediyesi araç ve yaya trafiğinin daha güvenli bir alanda ulaşım sağlaması adına Aslanlar mevkiinde yer alan kavşak ve refüj çalışmalarını tamamladı.

Ulaşımda aksamaların yaşanmaması ve daha güvenli bir alan oluşturmak adına şehrin her noktasında çalışmalarını aralıksız sürdüren Safranbolu Belediyesi ekipleri Aslanlar kavşağında başladığı yenileme çalışmalarını kısa süre içerisinde tamamladı. Fen İşleri Müdürlüğü yol bakım ve onarım şefliği tarafından yapılan çalışmalar kapsamında beton bordür taşları ile kavşak ve refüjlerde yenileme ve ardından boyama yapıldı. Fen İşleri Müdürlüğü yol bakım ve onarım şefliğinin çalışmalarını tamamlamasının ardından Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Safranbolu’nun dokusuna uygun renkte çiçeklerle refüj ve kavşaklara süslendirme çalışması yapıldı. Öte yandan Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı atölyelerde üretilen otobüs durağının da bu alana kurulumu sağlandı. Yapılan çalışmalar neticesinde araç ve yaya trafiğinin güvenliği amaçlanırken şehrin yapısına uygun kavşak ve refüjler oluşturuldu. (Ramazan Öztürk)

Refuj ve Kavsak Calismalarini Tamamlandi jpg Refuj ve Kavsak Calismalarini Tamamlandi2 scaled