Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Kastamonu Üniversitesi öğrencileri, hazırladıkları projeyle hasta yakınlarına moral verdi

Kastamonu Yayın: 13.06.2024 04:30
İhlas Haber Ajansı
Kastamonu Üniversitesi öğrencileri, hazırladıkları projeyle hasta yakınlarına moral verdi

Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencileri, hazırladıkları proje kapsamında Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Palyatif Bakım Merkezinde tedavi gören hastaların yakınlarına moral verdi.

Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bolümü öğrencilerince “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında hazırladıkları proje çerçevesinde Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Palyatif Bakım Merkezinde “Palyatif Hasta Yakınlarına Destek” konulu proje çalışması gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencileri tarafından Palyatif Bakım Merkezinde tedavi gören hastaların bakımlarını üstlenen ya da refakatçilerinin dinlenme ve keyifli vakit geçirmeleri sağlandı.

Proje çerçevesinde Palyatif Bakım Merkezinin önerileri doğrultusunda hasta yakınlarının ilgilerine göre faaliyet grupları da kurularak moral etkinlikleri düzenlemek suretiyle hasta yakınlarının moral motivasyonu yüksek tutulmaya çalışıldı. Moral etkinlikler için geleneksel Türk sanatlarından olan ebru sanatının yanında hasta yakınlarının ilgilerine göre boyama, yapboz, boncuk işi gibi etkinlikler düzenlendi.

Projenin son gününde Palyatif Bakım Ünitesinde gerçekleştirilen Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencilerinin organize ettiği çay partisi, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Emine Nihal Lındberg, Doç. Dr. Ramazan Alabaş, KEAH Başhekim Yardımcısı Yasemin Yavuz, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Pakize Çetin, projede görev alan öğrenciler, Palyatif Bakım Ünitesi çalışanları ve hasta yakınlarının katılımıyla gerçekleştirildi.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

70 yaşındaki duyarlı dede: Binlerce kişinin katıldığı bayramda çöpleri topluyor

Bolu Yayın: 16.07.2024 00:45
İhlas Haber Ajansı
70 yaşındaki duyarlı dede: Binlerce kişinin katıldığı bayramda çöpleri topluyor

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde her hafta başka bir köyde düzenlenen hacet bayramı etkinliklerinde Hacı Halimler köyünün bayramında 70 yaşındaki Mustafa Pekyavuz, alana atılan çöplerine eline aldığı poşetle tek tek topladı.

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde asırlardır hacet bayramı etkinlikleri yaz aylarında devam ediyor. Son olarak Hacı Halimler köyünün bayramı binlerce kişinin katılımıyla tamamlandı. Hacet bayramında 70 yaşındaki çevre dostu Mustafa Pekyavuz, bayram alanına atılan çöplerden rahatsız oldu. Yaşına rağmen eline aldığı poşetle, yere atılan çöpleri tek tek topladı. Alanın temiz kalmasını sağlayan çevre dostu Pekyavuz, vatandaşları takdirini topladı.

Paylaş: