Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Kastamonu Üniversitesi çalışanına afet farkındalık eğitimi

Kastamonu Yayın: 21.09.2023 20:36
İhlas Haber Ajansı
Kastamonu Üniversitesi çalışanına afet farkındalık eğitimi

Kastamonu Üniversitesi’ndeki akademik ve idari çalışana, afetlere müdahale konusunda teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

Kastamonu Üniversitesi’nde akademik ve idari çalışana yönelik, afet farkındalık eğitimi düzenlendi. Afet farkındalık, temel yangın farkındalık, acil durum grupları oluşumu, yaralı taşıma adapları, yangın söndürme alanında verilen eğitimler, Merkez Kütüphanesi Sezai Karakoç Salonu’nda gerçekleştirildi. İhtimal doğal afetler karşısında müdahale gerektirebilecek durumlara yönelik teorik ve uygulamalı olarak acil durum bilgisinin edinilmesi ve farkındalık oluşturulması maksadıyla düzenlenen eğitim, AFAD çalışanları Mehmet Kapdan ve Remzi Yeşilçimen tarafından verildi.

Çok sayıda akademisyen ve idari işçinin katıldığı eğitimde iştirakçilere afet ve acil durum hareket anında yapılması gereken uygulamalar uygulamalı olarak deneyimlendi.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç hırsızlığından aranıyordu: Alkollü ve ehliyetsiz araç kullanırken yakayı ele verdi

Kastamonu Yayın: 18.06.2024 00:52
İhlas Haber Ajansı

Kastamonu’da araç hırsızlığından aranan şahıs, ehliyetsiz ve alkollü araç kullanırken yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu Emniyet Müdürlüğü Araç İlçe Emniyet Amirliği ekipleri, dün ilçede iki aracın çalındığı ihbarı üzerine harekete geçerek geniş çaplı çalışma başlattı. Ekipler, yaptıkları çalışma sonucu araçları terk edilmiş halde buldu. Hırsızlığı M.G. isimli şahsın gerçekleştirdiğini tespit eden polis ekipleri, şüpheliyi Araç ilçesinde başka bir aracı kullanırken yakaladı. Ekiplerin yaptığı kontrollerde şüphelinin 1,90 promil alkollü olduğu, ayrıca ehliyetinin de bulunmadığı belirlendi. M.G.’ye ehliyetsiz ve alkollü araç kullanmaktan toplam 40 bin 468 lira para cezası uygulayan ekipler gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıs çıkarıldığı mahkemece ‘hırsızlık’ suçundan tutuklandı.